Pomysły na zabawę dla najmłodszych

Pomysły na zabawę dla najmłodszych
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” głoszą słowa znanej piosenki. I jest w tym sporo prawdy. Jak uatrakcyjnić dzieciom pochmurne, deszczowe dni?

Kapryśna, jesienna pogoda nie zawsze sprzyja długim spacerom i pobytowi na świeżym powietrzu. W deszczowe dni większość czasu dzieci spędzają w domu, a rodzice stają na głowach, by znaleźć dla nich ciekaw zajęcie. I chociaż prawie każda dziewczynka uwielbia lalki, a żaden chłopiec nie pogardzi zabawą autami, to jeżeli schemat zabawy jest wciąż taki sam, to z czasem może stać się mało atrakcyjny. A gdyby tak zaproponować dzieciom małą odmianę? Może zamiast rutynowego karmienia, kąpieli i usypiania lalek, urządzimy dla nich bal przebierańców, przygotowując dla każdej jakieś wymyślne przebranie? Może zamienimy pokój dziecka w prawdziwy plac budowy, na którym znajdziemy nie tylko koparkę i betoniarkę dla dzieci, ale również różnej wielkości kartonowe budowle, które przygotujemy wraz z dzieckiem? Możemy też sięgnąć po planszówki i urządzić rodzinny turniej z nagrodami.

Plac zabaw w domu?

Gdy dziecko nie może doczekać się słońca i tęskni za swoim ulubionym placem zabaw, możemy stworzyć mu jego namiastkę w domu. Mocowane do ściany drabinki nie zajmują dużo miejsca, więc można je zamontować nawet w niewielkim pokoju dziecięcym. Sprawdzą się też rozkładane tunele, które po zakończonej zabawie możemy po prostu złożyć i schować do szafy. Równie dobrym pomysłem jest huśtawka domowa dla dziecka, którą możemy zawiesić w futrynie drzwi. A jeżeli dysponujemy nieco większą przestrzenią, możemy pokusić się nawet o zakup małej, domowej zjeżdżalni. Taki zestaw zabawek na pewno zapewni dziecku długie godziny atrakcyjnej zabawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szafa tekstylna – kiedy się sprawdzi?
Szafa tekstylna – kiedy się sprawdzi?
Szafy materiałowe cieszą się ogromnym uznaniem, pozwalają w szybki oraz w niedrogi sposób uporządkować przestrzeń. To częsty wybór w akademikach […]
Ostatnie wpisy