Rodzaje nawierzchni, które sprawdzą się w roli drogi rowerowej

Rodzaje nawierzchni, które sprawdzą się w roli drogi rowerowej
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drogi rowerowe to duże ułatwienie dla wszystkich miłośników dwóch kółek, którzy na co dzień wybierają właśnie ten rodzaj transportu. Trasa dla rowerów ogranicza ryzyko kolizji z pojazdami oraz z pieszymi. Dzięki temu zmniejsza się ilość wypadków, a jazda na rowerze jest bezpieczniejsza i przyjemniejsza. Droga dla tych pojazdów powinna mieć odpowiednie parametry – musi być twarda i równa. Z czego można zbudować trasę rowerową?

Rodzaje materiałów, które mogą być wykorzystane w budowaniu drogi dla rowerzystów

Najczęściej stosuje się drogi asfaltowe lub brukowe. Trasa przeznaczone dla miłośników dwóch kółek powinna być również trwała. Kostka brukowa jest dość powszechnym materiałem przy takich inwestycjach. Korzyścią jest szybkość jej położenia, jakość nawierzchni oraz stosunkowo niski koszt robót budowlanych. Przykładowe inwestycje można znaleźć pod adresem http://ptbborkowski.pl/nawierzchnie-brukowe/. Droga rowerowa, która wykonana jest z kostki brukowej, posiada też walory estetyczne, dobrze komponuje się z zielenią parku oraz z można po niej wygodnie jeździć np. na rolkach. Dobrze ułożony bruk nie posiada różnic w poziomach, można po nim wygodnie poruszać się rowerem. Kostka brukowa stanowi dobrą alternatywę dla drogi asfaltowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Humorystyczne prezenty – czy warto je wręczać?
Humorystyczne prezenty – czy warto je wręczać?
Chyba trudno znaleźć na świecie człowieka, który nie lubi dostawać prezentów. Jest to całkiem miły gest, który może poprawić humor […]
Ostatnie wpisy