Jak prać ręczniki, by nie utraciły miękkości?

Jak prać ręczniki, by nie utraciły miękkości?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowe ręczniki są bardzo przyjemne i miękkie w dotyku. Jednak po pewnym czasie użytkowania oraz kilku praniach mogą one utracić swoje właściwości, a przede wszystkim gorzej wchłaniać wodę. Na szczęście można zapobiec tej sytuacji i w łatwy i szybki sposób przywrócić im dawną miękkość.

Zasady prania ręczników

Najczęściej kupowanym rodzajem ręczników są te wykonane z bawełny. Coraz większą popularnością cieszą się także ręczniki bambusowe. Są jeszcze bardziej miękkie i puszyste. Lepiej także wchłaniają wodę i szybciej schną. Ręczniki dziecięce posiadają zazwyczaj duże, kolorowe nadruki z postaciami z bajek. Jedna ich strona zrobiona jest z odpowiednio strzyżonego materiału frotte. Bardzo ważne w pielęgnacji ręczników jest ich pranie. Powinny zajmować około 2/3 pralki, ponieważ zbyt duża ich ilość może spowodować, że nie zostaną one dobrze wyprane. Proszek lub pozostałości płynu do prania nie zostaną dobrze rozpuszczone, przez co ręczniki staną się szorstkie i sztywne.

Do ich płukania zamiast tradycyjnego koncentratu warto dodać biały ocet. Ułatwi on dokładne wypłukanie resztek proszku oraz rozluźni i zmiękczy włókna, dzięki czemu staną się one ponownie miękkie i chłonne. Zapach octu szybko się ulatnia. Suszenie ręczników powinno odbywać się na świeżym powietrzu, w zacienionym miejscu. Warto pamiętać, aby zdjąć je z suszarki gdy tylko wyschną. W innym przypadku zbyt długie trzymanie ich na sznurku może spowodować, że staną się one sztywne i nieprzyjemne. Najlepsze efekty daje jednak suszenie w suszarce bębnowej, w której podczas obrotów rozdzielane i spulchniane są ich włókna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety obuwia domowego
Zalety obuwia domowego
Obuwie domowe czyli wszystkim znane pantofle to przede wszystkim wygoda. Każdemu z nas kojarzą się z komfortem, który czujemy tylko […]
Ostatnie wpisy