Przyczyn powstawania nagniotków może być wiele: za ciasne i niewygodne buty, otarcia, stłuczenia, zmiany kostne w obrębie palców stopy. Odcisków możemy pozbyć się łatwo i skutecznie, bez interwencji chirurgicznej. Ten standardowy zabieg wykona podolog (specjalista od stóp) i zajmie mu to zaledwie kilkanaście minut. Z takiej usługi skorzystamy np. https://poradniastopy.pl/.
Niewielkie nagniotki możemy smarować kremami z mocznikiem, kwasem salicylowym lub mlekowym. Proste, domowe sposoby mogą jednak nie wystarczyć, gdy odcisk jest mocno twardy, bolesny i uwiera podczas chodzenia. Jeśli pojawi się stan zapalny, związany z rozrostem nagniotka, wówczas konieczna będzie wizyta w specjalistycznym gabinecie. Niewiele jest przeciwwskazań do zabiegu i nie wymaga on wcześniejszego przygotowania.
W celu usunięcia nagniotka, nie musimy rejestrować się w poradni chirurgicznej i czekać w kolejkach. To dla nas wspaniała wiadomość, jeśli od dawna zastanawiamy się nad tym, jak pozbyć się nagniotek? Odcisk zostanie nam usunięty za pomocą delikatnego dłutka a następnie frezarką wygładzona zostanie powierzchnia stopy (tego typu frezarki używa się chociażby podczas pedicure). Na koniec, wyczyszczone miejsce, zostanie zabezpieczone opatrunkiem. Po likwidacji nagniotka możemy sami wrócić do domu i nie musimy specjalnie ograniczać codziennej aktywności.