Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty z noworodkiem?

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty z noworodkiem?
dorozgryzienia
Forma i zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fizjoterapeuta jest specjalistą, który zajmuje się przede wszystkim przeprowadzaniem zabiegów mających na celu przywrócić pełną sprawność po różnego rodzaju urazach. Jednak z jego pomocy mogą także śmiało skorzystać rodzice z noworodkami. Warto więc dowiedzieć się, kiedy powinniśmy udać się do niego ze swoją pociechą. 

Dlaczego warto chodzić do fizjoterapeuty z dzieckiem?

Do wizyty w gabinecie fizjoterapeutycznym powinny skłonić przede wszystkim wszelkie zaobserwowane nieprawidłowości w rozwoju malucha. Rodzice powinni więc udać się na taką wizytę wtedy, gdy ich pociecha mocno zaciska obie lub tylko jedną rękę, nadmiernie odgina całe ciało lub głowę do tyłu, oraz w przypadku, gdy nie wykazuje żadnego zainteresowania najbliższym otoczeniem. Podczas takiej wizyty fizjoterapeuta określi na jakim poziomie rozwoju aktualnie znajduje się dziecko oraz czy wszystko przebiega we właściwy sposób. Wykonywane są także określone ćwiczenia, które zawsze dopasowane są do możliwości i potrzeb konkretnego malucha. Taka wizyta może również odgrywać rolę profilaktyczną, ponieważ podczas niej specjalista wykryje wszystkie ewentualne nieprawidłowości, dzięki czemu szybko rozpoczniemy ich eliminowanie. Jedna sesja z maluchem trwa najczęściej około 45 minut i zaleca się zabranie na nią ulubionej zabawki lub kocyka dziecka, dzięki czemu poczuje się ono zdecydowanie bardziej pewnie i bezpiecznie. Jeśli poszukujemy specjalisty świadczącego ten sposób leczenia, jakim jest fizjoterapia Warszawa to jedno z miast, w którym można takiego znaleźć. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Eleganckie ozdoby okienne – jak zadbać o modny wystrój wnętrza?
Eleganckie ozdoby okienne – jak zadbać o modny wystrój wnętrza?
Przytulne wnętrze zaaranżowane zgodnie z aktualnymi trendami może stworzyć każdy z nas. Szczególną uwagę należy poświęcić przygotowaniu nienagannej dekoracji okiennej, […]
Ostatnie wpisy