Jak poprawnie ustawić rusztowanie?

Jak poprawnie ustawić rusztowanie?
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Do remontów na większych wysokościach na zewnątrz budynków nie zawsze wystarczy nam drabina. W takich przypadkach musimy zastosować rusztowanie. Jest to tymczasowy element konstrukcji. Ważne jest to, aby konstrukcja rusztowania spełniała szereg norm bezpieczeństwa. Stawiając je, musimy łączyć jej elementy niemal bezbłędnie. W przeciwnym wypadku osoby, które będą korzystały z rusztowania, zostaną narażone na niebezpieczeństwo. Ze względu na sposób przesuwania zmontowanych elementów wyróżniamy dwa rodzaje rusztowań: jezdne oraz warszawskie. Gdy wykonujemy jednorazowy remont, to nie opłaca nam się, zakup całej konstrukcji rusztowania. Warto wtedy rozważyć jego wypożyczenie np. od przedstawiciela takiego jak http://wccomplex.pl.

Jak prawidłowo zamontować?

W celu poprawnego montażu rusztowania należy trzymać się kilku wytycznych. Jego odległość od ściany budynku nie powinna być większa niż 0,2 m. W innym wypadku należy zastosować tzw. deski burtowe i poręcze, które są montowane od wewnętrznej strony rusztowania. Dodatkowo konstrukcja musi mieć trwałe mocowania stężeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści może odnieść młody człowiek decydując się na studia?
Jakie korzyści może odnieść młody człowiek decydując się na studia?
Nastolatek kończący liceum rzadko wie, co chciałby robić dalej w życiu. Jedną z najlepszych opcji dla młodych ludzi są studia, […]
Ostatnie wpisy