Zdrowa woda nie tylko z butelki

Zdrowa woda nie tylko z butelki
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polacy powinni pić więcej wody. Potwierdzają to wyniki badań, przeprowadzanych od lat i zwracających uwagę nie tylko na ustawiczne odwodnienie obywateli, ale również zakwaszenie ich organizmów. Picie większych ilości płynów może pomóc, ale nie musi. Okazuje się bowiem, że równie istotne jak słynne osiem szklanek dziennie jest sięganie po wodę dobrej jakości. I nie zawsze jest to mineralna z butelki.

Woda z kranu

Kranówka bez powodu cieszy się złą sławą. Jest bowiem zdrowa i można ją pić nawet bez gotowania. Niestety milionów Polaków nie przekonują kolejne wyniki analiz, zwracających uwagę, że woda z kranu bywa bardziej wartościowa od tej kupionej w plastikowej butelce. Poza tym każde tego typu opakowanie obciąża środowisko. W ramach bardziej ekologicznego życia niektórzy decydują się na filtry do wody pitnej. Te mniejsze wkłada się do specjalnych dzbanków.

Bardziej skomplikowane urządzenia instalowane są w piwnicach czy pomieszczeniach gospodarczych. I oczyszczają wodę, którą można bezpiecznie pić dla zdrowia. Chcąc podnieść jej jakość jeszcze bardziej, warto zainwestować w jonizatory przenośne. To urządzenia, które odpowiadają za podniesienie pH płynów. Dzięki temu stają się zdecydowanie zdrowsze dla zakwaszonego organizmu. Jonizator obniża ich poziom utlenienia, co także wychodzi na zdrowie pijącemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Krótko o akrylu
Krótko o akrylu
Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się mięciutkie i ciepłe niczym wełna koce akrylowe.  Ale czym właściwie jest ten materiał? Z […]
Ostatnie wpisy