Jak otworzyć własny sklep internetowy? Krok po kroku

Jak otworzyć własny sklep internetowy? Krok po kroku
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarcie własnego sklepu internetowego to świetny sposób na uzyskanie pasywnego dochodu. Ale nie jest to łatwe i wymaga dużo czasu i wysiłku. Oto kilka wskazówek, jak rozpocząć własny biznes e-commerce.

Wybierz platformę

Istnieje wiele platform dostępnych dla sklepów internetowych, ale Shopify jest jednym z najlepszych wyborów, ponieważ posiada dużą ilość szablonów i aplikacji, które ułatwiają założenie strony e-commerce. Jeśli nie masz dużych umiejętności programistycznych, to lepiej wybrać gotowy CMS do stworzenia sklepu, ponieważ inaczej zajmie to ogromną ilość czasu.

Znajdź nazwę domeny i dostawcę hostingu

Będziesz potrzebował obu, aby stworzyć własną stronę internetową; te dwie usługi można kupić osobno lub razem jako pakiet za pośrednictwem różnych dostawców. Na rynku istnieje wiele usług hostingowych, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Przy wyborze hostingu, zwróć uwagę przede wszystkim na cenę, certyfikat SSL i ilość dostępnych GB na Twój projekt.

Skonfiguruj swoje konto bramek płatniczych

To właśnie tam ludzie płacą za swoje zakupy na Twojej stronie; to właśnie daje im pewność, że kupują u Ciebie, ponieważ wiedzą, że ich informacje są bezpieczne, gdy płacą za pomocą PayPal lub innych procesorów płatności, które wybierzesz.

Stwórz sklep

Następnym krokiem jest stworzenie sklepu. Możesz to zrobić w kreatorze stron lub korzystając z zewnętrznej usługi, takiej jak Shopify. Gdy Twój sklep zostanie skonfigurowany, będzie gotowy, aby klienci mogli dokonywać w nim zakupów. Będziesz musiał wybrać rodzaj produktów, które chcesz sprzedawać, a także zdecydować o cenach, opcjach wysyłki i wszelkich innych funkcjach, które mogą być ważne dla Twojego modelu biznesowego. Aby zaoszczędzić czas, warto rozważyć oddelegowanie logistyki, np. fachowcom ze strony: https://packlab.pl.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dopasować środek transportu do rodzaju ładunku?
Jak dopasować środek transportu do rodzaju ładunku?
Prawidłowy dobór środka transportu do przewożonego ładunku może przysporzyć trudności. Nic dziwnego, skoro ładunkoznawstwo można nawet studiować w ramach specjalizacji […]
Ostatnie wpisy