Czy trudno jest dostać kredyt na mieszkanie?

Czy trudno jest dostać kredyt na mieszkanie?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszym poradniku zajmiemy się kwestią uzyskiwania kredytów na mieszkanie. Okazuje się, że wcale nie jest to łatwa procedura, jednak z pomocą odpowiednich instytucji możemy dać sobie radę. Sprawdzimy, jak ustalana jest zdolność kredytowa, oraz w jaki sposób realizowana jest sama hipoteka.

Szukamy kredytu

Zacząć należy od tego, jaka instytucja może nam pomóc w znalezieniu pożyczki na mieszkanie. Tutaj mamy dwie drogi. Można to spróbować załatwić w banku, ale są też inne instytucje niezależne od banków. Jeśli chcemy znaleźć ludzi, którzy pomagają w załatwieniu takich spraw, szukajmy pod hasłem na przykład „kredyt na mieszkanie Szczecin„.

Znajdziemy banki oraz instytucje pozabankowe w naszej okolicy, które mogą załatwić dla nas taką pożyczkę. Pamiętajmy, że w różnych instytucjach inaczej będzie badana nasza zdolność kredytowa, dlatego np. w części banków możemy dostać odmowę, a w innych udzielą nam kredytu bez kłopotów.

Hipoteka

Gdy dochodzi do zakupu lokalu branego na kredyt, bank (lub inna instytucja) zabezpiecza się odpowiednio. Na przykład poprzez wpis do hipoteki mieszkania, czyli do działu czwartego księgi wieczystej. Zdarza się jednak, że bank staje się współwłaścicielem lub nawet jedynym właścicielem takiego mieszkania i pozostaje nim do momentu, aż całą należność będzie spłacona.

Wracając jednak jeszcze do kredytów, to można otrzymać całkiem sporą sumę, zastawiając już posiadany lokal pod hipotekę. Możemy znaleźć firmy, które udzielają takich pożyczek, szukając pod hasłem „kredyt hipoteczny Szczecin„. Zabezpieczenie jest wykonywane w takim sam sposób, jak podczas zakupu mieszkania w kredycie, to znaczy ustanawiana jest tak zwana hipoteka dobrowolna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kosztuje kasa fiskalna?
Ile kosztuje kasa fiskalna?
Osoby prowadzące działalność sprzedażową i usługową w większości muszą korzystać z kasy fiskalnej. Jest to urządzenie służące do rejestrowania obrotu, […]
Ostatnie wpisy