Jak nauczyć kota korzystać z kuwety?

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystanie z kuwety to umiejętność, którą powinien opanować każdy pupil. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku zwierząt, które nie opuszczają czterech ścian. Życie z kotem niepotrafiącym z kuwety korzystać, może stać się dla nas ogromnym problemem.

Często pomimo wielu podejść, próby nauczenia kota korzystania z kuwety, kończą się fiaskiem. Może wynikać to ze stresu, jakie koty odczuwają w związku ze zmianą miejsca zamieszkania. Wybór odpowiednich akcesoriów wydaje nam się nieistotny, aczkolwiek dla futrzaków ma to ogromne znaczenie. Żwirek o źle dobranym zapachu lub strukturze ziarna, z pewnością nie zachęci ich do korzystania z urządzenia. Duże znaczenie ma także kształt kuwety, miejsce ustawienia oraz częstotliwość z jaką ją czyścimy.

W przypadku czworonogów, które są w naszych rodzinach od lat, często obserwuje się nawrót od korzystania z kuwety. Wynika to głównie ze stresu, który kot może odczuwać w związku z remontem lub pojawieniem się nowego członka rodziny. Na takie zachowanie wpływ ma także panująca w domu atmosfera. Konflikty między jej członkami mogą negatywnie wpłynąć na samopoczucie zwierzaka.

Jak przyzwyczaić kota do korzystania z kuwety?

Gdy musimy nauczyć go tego od podstaw, kuwety najlepiej ustawiać w kilku pomieszczeniach. Mając prawo wyboru toalety oraz jej obecność w zasięgu wzroku, kot zacznie używać jej szybciej. Kocięta można też kilka razy dziennie wsadzać do kuwety, co umożliwi im zapoznanie się z przedmiotem. Zwłaszcza gdy zauważymy zbliżającą się u niego potrzebę. W przypadku dorosłych kotów proces ten wygląda podobnie. Na początku warto udostępnić mu tylko jedno lub dwa pomieszczenia. W tym przypadku wystarczy tylko jedna kuweta. Należy jednak zadbać o jej odpowiednie ustawienie – kot powinien odczuwać choć odrobinę intymności.

W trakcie nauki warto zapewnić zwierzęciu drobny i bezzapachowy żwirek mineralny, który będzie przypominać mu piasek. Odpowiedni materiał, znajdziecie tutaj: https://kotamy.com/zwirek-dla-kota. Na stronie dostępne są produktów, wykonanych z drewna, silikonu, masy kukurydzianej i innych materiałów. Sklep oferuje ponadto bogatą gamę pochłaniaczy zapachów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy i rodzaje oczyszczalni ścieków
Typy i rodzaje oczyszczalni ścieków
W każdym budynku użytkowanym przez ludzi, a zwłaszcza dużych zakładach i halach produkcyjnych, generowane są duże ilości odpadów. Należą do […]
Ostatnie wpisy