Za pomocą jakich środków można wykonuje się osuszanie budynków?

Za pomocą jakich środków można wykonuje się osuszanie budynków?
dorozgryzienia
Budowlanka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stosowanie nagrzewnic oraz urządzeń generujących mikrofale

Osuszanie zalanych bądź zawilgoconych budynków to niełatwe zadanie. Firmy zajmujące się świadczeniem tego rodzaju usług korzystają z różnych środków i narzędzi. W przypadku osuszania mechanicznego wykorzystuje się nagrzewnice. Generowane przez nie ciepło przyspiesza proces odparowywania wody ze ścian i stropów. Bardziej wydajne są promienniki podczerwieni, które nie nagrzewają powietrza, a jedynie obiekty znajdujące się w zasięgu ich oddziaływania. Do usuwania wilgoci wykorzystuje się także urządzenia wytwarzające mikrofale. W wyniku działania mikrofal cząsteczki wody ocierają się od siebie. Dochodzi do znacznego wzrostu ich temperatury, a następnie do odparowania. Jeżeli kogoś interesuje mechaniczne osuszanie budynków Słupsk jest miejscem, w którym bez trudu znaleźć można firmy oferujące tego rodzaju usługi.

Istota osuszania absorpcyjnego i kondensacyjnego

Coraz większą popularnością w ostatnim czasie cieszy się również osuszanie absorpcyjne. Polega ono na zastosowaniu specjalnego urządzenia, którego zadaniem jest doprowadzenie do pomieszczenia gorącego oraz suchego powietrza i odprowadzanie na zewnątrz pochłoniętej wilgoci. Za odbieranie wilgoci odpowiedzialny jest absorbent, a wymianę powietrza wymusza rotor. Tego rodzaju metoda sprawdza się w przypadku trudnodostępnych miejsc takich jak ściany wielowarstwowe czy też stropy. W ostatnim czasie osuszanie budynków w Częstochowie coraz częściej przeprowadzane jest metodą kondensacyjną. Polega ona na wykorzystaniu urządzenia, które pobiera wilgotne powietrze i przepuszcza je nad parownikiem. Parownik obniża temperaturę powietrza, co powoduje wytrącenie się i skroplenie pary wodnej. Urządzenia kondensacyjne są wydajne i tanie w eksploatacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wystrój kuchni w nowoczesnym wydaniu – na co szczególnie warto zwrócić uwagę
Wystrój kuchni w nowoczesnym wydaniu – na co szczególnie warto zwrócić uwagę
Kuchnia to prawdziwe serce każdego domu oraz mieszkania, nic zatem dziwnego, że wszyscy chcielibyśmy nie tylko zaaranżować ją według najnowszych […]
Ostatnie wpisy