Jak dbać o rozrusznik w samochodzie?

Rozrusznik to silnik elektryczny, który można znaleźć w większości nowoczesnych samochodów. Służy on do uruchamiania silnika spalinowego, gdy ten jeszcze nie pracuje. Rozrusznik w trakcie swojej pracy wykorzystuje energię z akumulatora i może ulec uszkodzeniu w wyniku nadmiernej eksploatacji lub niewłaściwego użytkowania.

Oto kilka wskazówek, jak dbać o rozrusznik swojego samochodu:

Pamiętaj o akumulatorze

Upewnij się, że Twój akumulator jest w dobrym stanie. Jeśli jest słaby, być może trzeba go wymienić na nowy. Jeśli na jego zaciskach jest korozja, oczyść je szczotką drucianą i nałóż cienką warstwę smaru przed zamontowaniem go z powrotem na miejsce.

Połączenia

Sprawdź, czy nie ma żadnych luźnych połączeń między akumulatorem a rozrusznikiem. Należy je dokręcić za pomocą klucza nastawnego. Zrób to przed uruchomieniem samochodu, aby wiedzieć, czy są jakieś problemy z tymi połączeniami później na drodze, gdy próbujesz uruchomić samochód ponownie po wykonaniu tego sprawdzenia.

Prawidłowa zmiana biegów

Jeśli twój samochód ma ręczną skrzynię biegów, upewnij się, że zmieniasz biegi prawidłowo, ponieważ może to spowodować uszkodzenie albo silnika lub skrzyni biegów, jeśli zrobisz to niewłaściwie.

Jeśli szukasz odpowiedniego rozrusznika do swojego pojazdu, to koniecznie sprawdź: https://www.shop.bendiks.pl/.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 5 =