Wybór odpowiedniej taśmy klejącej

Wybór odpowiedniej taśmy klejącej
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Taśmy klejące to produkty o bardzo szerokim zastosowaniu. Sprawdzają się zarówno w domach prywatnych, jak i zakładach przemysłowych czy magazynach (służą np. do pakowania rozmaitych towarów i zabezpieczania mebli). Ich ogromną zaletą jest to, że skutecznie łączą wybrane elementy natychmiast – w przeciwieństwie do tradycyjnego kleju. 

Przyczepność to kluczowy parametr

Przy wyborze taśmy klejącej trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar oraz zastosowany materiał. Na rynku znajdziemy produkty o szerokości od 48 do 75 mm oraz długości od 60 do nawet 900 mm. Najtańsze i najbardziej popularne są taśmy pokryte klejem akrylowym, charakteryzujące się niemal całkowitą przezroczystością oraz wystarczającą przyczepnością do podłoża. Znacznie droższe są wersje solventowe (kauczuk naturalny), wyjątkowo odporne na różnice temperatur (od -50 do 50 stopni Celsjusza) i wilgotność. W sklepach są też oferowane taśmy, w których klejem jest kauczuk syntetyczny. One z kolei wyróżniają się ponadprzeciętną siłą przylegania do powierzchni. Na https://degafol.pl można znaleźć taśmy o różnym przeznaczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powrót do sprawności po kontuzji – w jaki sprzęt warto zainwestować?
Powrót do sprawności po kontuzji – w jaki sprzęt warto zainwestować?
Sprawność fizyczna jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Jest szczególnie ważna dla ludzi wykonujących pracę w ruchu, a […]
Ostatnie wpisy