Czy warto inwestować w drewniane meble podczas aranżacji nowego domu?

Czy warto inwestować w drewniane meble podczas aranżacji nowego domu?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewniane meble wyglądają bardzo efektownie, ale nie zawsze się sprawdzą. Sporo osób stawia na drogi i trudny w utrzymaniu materiał tylko dlatego, że dobrze się prezentuje. Czasami drewno będzie jednak bardzo problematyczne i zacznie się niszczyć. Są meble, które mogą być z niego wykonane i takie, w których zupełnie się ono nie sprawdzi. Wiele zależy w tym przypadku od ich przeznaczenia i pomieszczeń, w których zostały zamontowane.

Kiedy warto postawić na drewno, a kiedy lepiej z niego zrezygnować?

Drewno to dobry pomysł na blaty w gabinecie i salonie. Biurko wykonane z tego materiału będzie służyło przez lata, podobnie jest ze stolikiem kawowym z litego drewna, o ile wszystkie kubki czy szklanki będą stawiane na podkładkach. Blaty wykonane z drewna są ciężkie, ale bardzo przyjemnie się na nich pracuje. Do tego odpowiednia konserwacja pomaga wydobyć z niego zapach, który ceni sobie wiele osób. O drewno trzeba dbać, ale dopóki nie znajdzie się na nim nic szkodliwego, nie ma się czego obawiać.

Drewno nie sprawdzi się jednak w kuchni. Co prawda drewniane blaty będą prezentowały się w niej wspaniale, ale bardzo szybko zaczną się niszczyć. W kuchni ten materiał jest narażony na różnego rodzaju zabrudzenia i wilgoć, a nie należy on do najprostszych w czyszczeniu. Lepiej nie wykonywać z niego blatów użytkowych, szczególnie jeśli mają one służyć przez wiele lat. Drewno jest trwałym materiałem, ale nie poradzi sobie w warunkach, w których cały czas będzie narażone na skrajnie szkodliwe dla siebie czynniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając laptop?
Na co zwrócić uwagę wybierając laptop?
Przy wyborze odpowiedniego laptopa należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym wielkość ekranu, żywotność baterii i szybkość procesora. Wybierając […]
Ostatnie wpisy