Czym są prysznice bezpieczeństwa i gdzie się je stosuje?

Czym są prysznice bezpieczeństwa i gdzie się je stosuje?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prysznice bezpieczeństwa inaczej zwane prysznicami ratunkowymi to nic innego jak natryski umiejscowione w miejscach zagrożenia, którymi pracownik może się szybko opłukać z substancji niebezpiecznych dla jego zdrowia. Pod względem technicznym należy pamiętać, aby prysznice były ustawione w miejscu dostępnym dla pracowników, a gdy na jednej zmianie roboczej pracuje więcej osób, zaleca się ustawienie kilku natrysków w kluczowych miejscach. Prysznice bezpieczeństwa-przepisami, na jakich opiera się ich stosowanie to Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Mówi ono o konieczności stosowania natrysków ratowniczych tam, gdzie pracownicy stosują substancje żrące i potencjalnie mogą się nimi oblać. W okolicach stanowisk pracy o takiej charakterystyce należy zamontować prysznice oraz oczomyjki do szybkiego przepłukiwania oczu. 

Miejsca stosowania natrysków bezpieczeństwa

Jak wcześniej wspomniano, prysznice muszą być umiejscowione wszędzie tam, gdzie pracownik stosuje substancje chemiczne, są to wszelkie kwasy, sole i zasady oraz w strefie wybuchowej. Najczęściej montuje się natryski bezpieczeństwa w magazynach chemicznych, laboratoriach, stacjach uzdatniania i zmiękczania wody, odlewniach, lakierniach, ale także w dużych zakładach produkcyjnych, produkujących nawozy, czy półprodukty chemiczne. Posiadając w firmie takie zagrożenie, należy rozejrzeć się za solidnym sklepem, który pomoże w wyborze natrysku bezpieczeństwa i rozwiąże kwestie techniczne związane z jego montażem. Na stronie https://wodnebhp.pl/ znajduje się szeroka oferta związana z prysznicami ratunkowymi i oczomyjkami. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aktywny wypoczynek nad Dunajcem – o czym warto pomyśleć?
Aktywny wypoczynek nad Dunajcem – o czym warto pomyśleć?
Wybierając się na urlop w piękny i urokliwy zakątek Polski jakim jest Beskid Sądecki, trzeba skorzystać z szeregu atrakcji. Na […]
Ostatnie wpisy