Jak naprawić usterki występujące w systemach klimatyzacyjnych?

Jak naprawić usterki występujące w systemach klimatyzacyjnych?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy klimatyzacyjne są powszechnie montowane zarówno w budynkach, jak i samochodach osobowych. Ich głównym zadaniem jest zmniejszenie temperatury oraz wilgotności powietrza, co skutkuje wzrostem komfortu przebywania w danym wnętrzu lub kabinie. Niestety czasami ulegają różnego rodzaju awariom i wymagają wówczas naprawy. Jedną z popularnych usterek jest nieszczelność, powodująca wyciek czynnika chłodzącego – w tej sytuacji zaleca się użycie specjalnego uszczelniacza marki Errecom w postaci kleju.

Czasami niezbędna jest wymiana uszkodzonego elementu

Najbardziej powszechną awarią klimatyzacji jest brak czynnika chłodzącego. Taki problem pojawia się przeważnie po kilku latach eksploatacji systemu lub podczas największych upałów, gdy układ pracuje pod ogromnym obciążeniem. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest uzupełnienie płynu. Kolejnym popularnym rodzajem usterki jest nieszczelność – aby zweryfikować, w którym miejscu występuje, wystarczy napełnić zbiornik barwnikiem połączonym z płynem chłodzącym, a następnie użyć lampy UV. W tym przypadku usunięcie problemu polega na zastosowaniu kleju dwuskładnikowego, który kupimy u tego przedstawiciela na rynku: https://climapartner.pl/. Jeśli natomiast uszkodzona jest chłodnica, wówczas zazwyczaj trzeba się liczyć z jej wymianą na nowy model. Co prawda można podjąć próbę wykorzystania uszczelniacza, ale jest to rozwiązanie raczej krótkoterminowe. W klimatyzacji czasami dochodzi też do zagrzybienia parownika, czego efektem jest nieprzyjemny zapach. Tutaj z kolei zaleca się profesjonalne odgrzybianie w serwisie oraz wymianę filtra kabinowego i powietrza. Zdecydowanie najgorszą awarią jest uszkodzenie sprężarki, ponieważ wymaga kosztownej naprawy i zakupu nowego filtra przeciwpyłkowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Naklejki reklamowe — co warto o nich wiedzieć?
Naklejki reklamowe — co warto o nich wiedzieć?
Druk naklejek to świetny sposób na szybką i skuteczną reklamę firmy. Dwa główne rodzaje naklejek to naklejki statyczne i samoprzylepne. […]
Ostatnie wpisy