Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje pelletu?

Czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje pelletu?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób decyduje się na korzystanie z ekologicznych materiałów opałowych. W społeczeństwie wzrasta bowiem świadomość dotycząca szkodliwości stosowania tradycyjnych paliw. Poza tym ogrzewanie za pomocą produktów przyjaznych dla natury pozwala również na spore oszczędności. Jednym z takich materiałów jest pellet.

Naturalny nośnik energii

Pellet to jeden z materiałów opałowych, który pozwala nam na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wyprodukowany z roślin sprzedawany jest w postaci niewielkich granulek. Dzięki swoim właściwościom nadaje się on do zastosowania, zarówno w ciepłowniach, jak i w gospodarstwach domowych.

Możemy wyodrębnić kilka rodzajów tego paliwa różniących się przede wszystkim surowcem, wykorzystanym do produkcji. Jednym z nich jest pellet agro wytworzony ze słomy lub innych produktów ubocznych prac rolniczych. Kolejny typ stanowi opał drzewny, który powstaje z materiałów pozostałych po wszelkich obróbkach drewna. Innym wariantem jest także pellet słonecznikowy uzyskany z łusek słonecznika.

 Cechami, jakie jeszcze mogą być odmienne wśród poszczególnych gatunków, są: cena, wilgotność, wartość kaloryczna paliwa, stopnień twardości czy zawartością popiołu. Warto zatem wybrać właściwy rodzaj dla siebie. Obecnie mamy do dyspozycji sporo firm, które oferują nam pellet Stargard, stanowi tutaj doskonały przykład. Znajdują się tam bowiem liczne zakłady, gdzie możemy nabyć to paliwo. Dzięki temu mamy okazję zapewnić sobie bezpieczny i oszczędny sposób na ogrzewanie domu.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto korzystać z zewnętrznych usług pralni?
Dlaczego warto korzystać z zewnętrznych usług pralni?
Ubrania, firany, ścierki, ręczniki i inne rzeczy wykonane z materiałów mogę się ubrudzić podczas noszenia czy użytkowania. W związku z […]
Ostatnie wpisy