Rodzaje żarówek i ich zastosowanie

Rodzaje żarówek i ich zastosowanie
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy, kto zajmuje się urządzaniem mieszkania, wie, że ważne jest nie tylko umeblowanie i akcesoria zdobnicze, ale również oświetlenie. Jednak przy jego wyborze można się pogubić, gdyż rynek obfituje w przeróżne wersje zarówno lamp jak i żarówek. Warto więc dowiedzieć się jaki rodzaj oświetlenia sprawi, że nasze wnętrze stanie się nie tylko jasne, ale też nastrojowe.

Dawnych czasów czar

Żarówki powołane do życia w XIX wieku z biegiem czasu bardzo się zmieniły. Innowacje mają miejsce nie tylko pod względem technicznym, ale także pod kątem dostosowania do różnego rodzaju wnętrz. Szczególnym powodzeniem cieszą się wersje energooszczędne. Jednak tęsknota za tym co pierwotne powraca. Szczególnie urzekająca jest żarówka Edison, która swoim surowym i zarazem dekoracyjnym walorem zyskuje wielu zwolenników. Nadaje się ona do pomieszczeń w stylu retro i vintage. Innym rodzajem oświetlenia są żarówki halogenowe. Oprócz gazu obojętnego posiadają one halogen, którym najczęściej jest jod. Halogeny tworzą chemiczne związki z wolframem. Natomiast żarówki LED należą do produktów bardzo oszczędnych. Wydzielają mniej ciepła i charakteryzują się długowiecznością. Są tworzone z materiałów bezpiecznych dla środowiska i zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Największe zalety magazynowych regałów metalowych
Największe zalety magazynowych regałów metalowych
Regały magazynowe muszą być dobrze dopasowane do warunków panujących w magazynie oraz do obciążeń, którym będą poddawane. W związku z […]
Ostatnie wpisy