Jakie cechy powinien posiadać dobry coach – jak nim zostać?

Jakie cechy powinien posiadać dobry coach – jak nim zostać?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coach to obecnie bardzo pożądany zawód, który wiąże się z ciągłymi wyzwaniami, rozwojem oraz wysokimi zarobkami. Trudno więc dziwić się, że coraz więcej osób pragnie kształcić się w tym kierunku. Zanim jednak do tego dojdzie, warto zastanowić się nad tym, czy posiada się ku temu odpowiednie predyspozycje. Co powinno charakteryzować coacha?

Otwarty na ludzi, wzbudzający zaufanie

Myśląc o profesji coacha, warto wiedzieć że ten zawód jest pewnego rodzaju misją. Coach wyzwala w ludziach ukryty potencjał, wydobywa z nich to co najlepsze i sprawia, że są gotowi sięgać do gwiazd. Tylko jak to zrobić? Należy przede wszystkim uwielbiać ludzi i być na nich otwartym. Oczywiście, coach musi być też doskonałym mówcą, posiadać nieprzeciętną charyzmę oraz umieć przykuwać uwagę. Równie istotna jest umiejętność słuchania, analizy i szybkiego wyciągania wniosków. Praca z ludźmi wymaga także sporej cierpliwości i pogody ducha – w końcu pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu. 

Gdzie zdobyć profesjonalne wykształcenie?

Wiedza z zakresu psychologii jest absolutną podstawą zawodu coacha. Podstaw teoretycznych oraz tajników tej profesji można się oczywiście nauczyć. Trzeba tylko znaleźć miejsce, które dysponuje najlepszymi specjalistami. W świecie coachingu niezbędne są też odpowiednie akredytację, które umożliwią współpracę z prestiżowymi przedsiębiorstwami – również międzynarodowymi. Takie akredytacje (na poziomach ACC oraz PCC ICF) można zdobyć np. na stronie https://meritum-coaching.pl/. To może być początek zupełnie nowego, pełnego przygód etapu w życiu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak w prosty sposób zadbać o zapas czystej, filtrowanej wody?
Jak w prosty sposób zadbać o zapas czystej, filtrowanej wody?
Picie odpowiedniej ilości wody jest bardzo ważne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, wiele osób o tym zapomina, podczas […]
Ostatnie wpisy