Czy dobry serwer musi być drogi?

Czy dobry serwer musi być drogi?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze funkcjonująca infrastruktura informatyczna sprzyja rozwojowi każdej firmy czy przedsiębiorstwa. Z tego powodu istotne jest, aby wyposażyć biuro w urządzenia i sprzęt w pełni zaspokajający nasze potrzeby i odpowiadający wymaganiom. Jednym z kluczowych elementów systemu IT jest serwer, który powinien zapewniać wydajne działanie, gwarantować stabilność pracy i bezpieczeństwo wszelkich danych. Warto podkreślić, że urządzenia te mogą oferować różne usługi, w tym m.in. przechowywanie plików, obsługę e-maili, zarządzanie bazami danych czy zapewnianie dostępu pracownikom danej firmy do zasobów sieciowych. W tym miejscu pojawia się jednak zasadnicze pytanie – czy dobry serwer musi być drogi?  

Każdy element ma znaczenie – wybieraj mądrze

Przy zakupie serwera należy zwracać szczególną uwagę na takie elementy, jak skalowalność (możliwość rozbudowy urządzenia), duża pamięć masowa (co najmniej 500 GB), typ interfejsu dysku twardego (najlepiej ATA lub SATA, ewentualnie Attached SCSI), wydajny procesor i pamięć systemowa (więcej niż 4 GB). Poza tym sprzęt ten powinien być wyposażony w dobrej jakości porty sieciowe oraz porty USB (często wybierany jest port eSATA). Należy również pamiętać o tym, że serwer to także system operacyjny. Jeśli chodzi o małe firmy, to najlepiej jest się zdecydować na tradycyjny system Windows, ewentualnie mniej powszechny Apple albo Linux. Serwer musi być też przystosowany do nieustannej pracy – w tym przypadku wszelkie przerwy są zagrożeniem dla systemu i jego stabilności. W niewielkich firmach, które posiadają małe zasoby finansowe, doskonale sprawdzają się tanie serwery VPS, słynące z niezawodności i długowieczności. Należy też dodać, że takie podmioty gospodarcze często korzystają z usług firm hostingowych oferujących atrakcyjne domeny com. Dotyczy to zwłaszcza sklepów działających w internecie.  O domenach tych można przeczytać na https://rapiddc.pl/domeny-com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z kim zostawić dziecko podczas treningu na siłowni?
Z kim zostawić dziecko podczas treningu na siłowni?
Coraz więcej osób chce zmienić swój styl życia na zdrowszy, aby jak najdłużej utrzymywać odpowiednią kondycję fizyczną. W tym celu […]
Ostatnie wpisy