Co trzeba zakupić, chcąc założyć oświetlenie LED w swoim mieszkaniu?

Co trzeba zakupić, chcąc założyć oświetlenie LED w swoim mieszkaniu?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ceny energii elektrycznej ciągle rosną, a w całym kraju mamy coraz gorsze powietrze. Możemy zarówno odciążyć swój portfel, jak i dodatkowo zadbać o środowisko naturalne, wymieniając oświetlenie na LED-owe. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy jakie komponenty będą nam do tego celu potrzebne.

Wymieniamy żarówki

Jeśli w naszym domu korzystamy jeszcze ze starych żarówek z włóknem wolframowym, bądź ze świetlówek kompaktowych, możemy liczyć na spore oszczędności. W przypadku zwykłych lamp, które posiadają oprawki z gwintem E27 lub E14, możemy zakupić nowoczesne zamienniki starych źródeł światła. Nie musimy nic więcej robić ani zmieniać, wystarczy po prostu wkręcić je do lampy i włączyć światło.

Oświetlenie dekoracyjne

Korzystając z nowych technologii, możemy przy okazji nadać pomieszczeniom więcej klimatu. Na przykład w kuchni dobrze sprawdzi się taśma LED na 12 V, bądź niewielkie lampki punktowe. Wtedy musimy zastosować zasilacze LED, które obniżą napięcie 230 V panujące w sieci energetycznej do akceptowalnego przez diodowe źródła światła. Jednocześnie zwiększymy poziom bezpieczeństwa, zabezpieczając się przed porażeniem prądem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bielizna modelująca sylwetkę dla mężczyzn
Bielizna modelująca sylwetkę dla mężczyzn
Dział usług zajmujący się sprzedażą bielizny modelującej sylwetkę rozumiany jest często jako ten skierowany wyłącznie dla kobiet. Jednakże nie ma […]
Ostatnie wpisy