Co trzeba zakupić, chcąc założyć oświetlenie LED w swoim mieszkaniu?

Co trzeba zakupić, chcąc założyć oświetlenie LED w swoim mieszkaniu?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ceny energii elektrycznej ciągle rosną, a w całym kraju mamy coraz gorsze powietrze. Możemy zarówno odciążyć swój portfel, jak i dodatkowo zadbać o środowisko naturalne, wymieniając oświetlenie na LED-owe. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy jakie komponenty będą nam do tego celu potrzebne.

Wymieniamy żarówki

Jeśli w naszym domu korzystamy jeszcze ze starych żarówek z włóknem wolframowym, bądź ze świetlówek kompaktowych, możemy liczyć na spore oszczędności. W przypadku zwykłych lamp, które posiadają oprawki z gwintem E27 lub E14, możemy zakupić nowoczesne zamienniki starych źródeł światła. Nie musimy nic więcej robić ani zmieniać, wystarczy po prostu wkręcić je do lampy i włączyć światło.

Oświetlenie dekoracyjne

Korzystając z nowych technologii, możemy przy okazji nadać pomieszczeniom więcej klimatu. Na przykład w kuchni dobrze sprawdzi się taśma LED na 12 V, bądź niewielkie lampki punktowe. Wtedy musimy zastosować zasilacze LED, które obniżą napięcie 230 V panujące w sieci energetycznej do akceptowalnego przez diodowe źródła światła. Jednocześnie zwiększymy poziom bezpieczeństwa, zabezpieczając się przed porażeniem prądem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jakich gadżetach warto zamieścić swoją podobiznę?
Na jakich gadżetach warto zamieścić swoją podobiznę?
Na co dzień w domu używa się bardzo wiele przedmiotów i gadżetów, które w pewnym stopniu uzupełniają wystrój wnętrza. Wiele […]
Ostatnie wpisy