Krótko o akrylu

Krótko o akrylu
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się mięciutkie i ciepłe niczym wełna koce akrylowe.  Ale czym właściwie jest ten materiał? Z jakiego powodu zyskał aż tak wielką popularność?

Miły i przyjemny w dotyku koc akrylowy

Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że jeśli spojrzymy na metki naszych ubrań i tekstyliów domowych, to przekonamy się, że większość z nich wykonana jest z akrylu. Przede wszystkim tkaniny wykonane z tego materiału są ciepłe, delikatne, miłe w dotyku i bardzo puszyste. W przeciwieństwie do wełny nie uczulają. Z tego względu są polecane alergikom. Wykonanie z tego sztucznego tworzywa koca akrylowego sprawia, że w nasze ręce trafia materiał, który się nie gniecie. Jest łatwy w pielęgnacji, nie odbarwia się pod wpływem działania promieni słonecznych, nie atakują go mole i nie zagnieżdżają się w nim bakterie i grzyby. Lista zalet jest więc bardzo długa, ale taki koc posiada również wady – elektryzuje się.

Koc czy pościel?

Firma Dupont, która wynalazła akryl już w 1941 roku, cieszyła się ogromną sławą w Stanach Zjednoczonych. W zaufaniu do tak wielkiego potentata rajstop i pończoch, bardzo szybko zaczęli kupować akrylowe ubrania, a sława tego materiału nie gaśnie do dziś. Początkowo akrylu używano jedynie w przemyśle odzieżowym do wytwarzania głównie ciepłych czapek, szalików i swetrów. Chętnie jednak zaczęto używać go do produkcji koców i pledów za sprawą bardzo niskiej ceny tego tworzywa.

Polacy jako naród tradycjonalistów często wybierają również naturalne, bawełniane, flanelowe pościele do spania, jak te dostępne na stronie https://www.moker.eu/posciele-c-10.html. Koce stosują w formie okrycia się w chłodny zimowy wieczór. Niezależnie od wyboru na rynku tekstyliów domowych znajdziemy bardzo duży wybór kolorów, deseni i wzorów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki zegarek sprezentować swojemu facetowi?
Jaki zegarek sprezentować swojemu facetowi?
Zegarek jest dla każdego mężczyzny prezentem szczególnym, który towarzyszy mu przez długie lata życia. Zatem, jaki rodzaj czasomierza wybrać dla […]
Ostatnie wpisy