Krótko o akrylu

Krótko o akrylu
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się mięciutkie i ciepłe niczym wełna koce akrylowe.  Ale czym właściwie jest ten materiał? Z jakiego powodu zyskał aż tak wielką popularność?

Miły i przyjemny w dotyku koc akrylowy

Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że jeśli spojrzymy na metki naszych ubrań i tekstyliów domowych, to przekonamy się, że większość z nich wykonana jest z akrylu. Przede wszystkim tkaniny wykonane z tego materiału są ciepłe, delikatne, miłe w dotyku i bardzo puszyste. W przeciwieństwie do wełny nie uczulają. Z tego względu są polecane alergikom. Wykonanie z tego sztucznego tworzywa koca akrylowego sprawia, że w nasze ręce trafia materiał, który się nie gniecie. Jest łatwy w pielęgnacji, nie odbarwia się pod wpływem działania promieni słonecznych, nie atakują go mole i nie zagnieżdżają się w nim bakterie i grzyby. Lista zalet jest więc bardzo długa, ale taki koc posiada również wady – elektryzuje się.

Koc czy pościel?

Firma Dupont, która wynalazła akryl już w 1941 roku, cieszyła się ogromną sławą w Stanach Zjednoczonych. W zaufaniu do tak wielkiego potentata rajstop i pończoch, bardzo szybko zaczęli kupować akrylowe ubrania, a sława tego materiału nie gaśnie do dziś. Początkowo akrylu używano jedynie w przemyśle odzieżowym do wytwarzania głównie ciepłych czapek, szalików i swetrów. Chętnie jednak zaczęto używać go do produkcji koców i pledów za sprawą bardzo niskiej ceny tego tworzywa.

Polacy jako naród tradycjonalistów często wybierają również naturalne, bawełniane, flanelowe pościele do spania, jak te dostępne na stronie https://www.moker.eu/posciele-c-10.html. Koce stosują w formie okrycia się w chłodny zimowy wieczór. Niezależnie od wyboru na rynku tekstyliów domowych znajdziemy bardzo duży wybór kolorów, deseni i wzorów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy hale namiotowe są wytrzymałe?
Czy hale namiotowe są wytrzymałe?
W naszych czasach hale namiotowe cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli są dobrze wykonane i właściwie konserwowane, to można ich […]
Ostatnie wpisy