Co sprawdzać w markowych pojazdach?

Co sprawdzać w markowych pojazdach?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupowanie markowego i drogiego auta nigdy nie jest łatwe. W końcu trzeba wydać mnóstwo pieniędzy, a nikt nie lubi tego robić, jeżeli nie jest w 100% pewny tego, na co je wydaje. Dlatego też gdy kupujemy porządny, markowy samochód, na przykład BMW albo Porsche, koniecznie musimy prześwietlić takie auto na wylot. Sprawdźmy, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

Niestandardowe zawieszenie

Bardzo wiele wysokich modeli BMW, Porsche, a także innych dobrych marek, posiada niestandardowe systemy zawieszenia. Często pojawia się tutaj pneumatyka, czyli zawieszenie podobne do tego, jakie spotykane jest w ciężarówkach czy autobusach. W aucie osobowym daje ono niesamowity komfort jazdy nawet na bardzo dziurawych drogach, nie jest więc dziwne, że pojawia się w bardzo dobrych auta.

Jednak zdarza się, że następują uszkodzenia i wtedy musimy dobrze zastanowić się, czy warto auto z taką wadą kupić. Zawieszenia pneumatyczne BMW nie są bowiem tanie w naprawie i mimo, że dają ogromny komfort i wygodę, to trzeba też o nie odpowiednio dbać. Jeżeli poprzedni właściciel nie troszczył się to ten element, to potem kolejny może być zmuszony ponieść bardzo duże wydatki.

Podobnie sprawa wygląda z marką Porsche. Tam również mamy zawieszenia typu pneumatycznego, a więc na sprężone powietrze. Ich działanie jest podobne do tych z BMW, jednak są pewne różnice. Zawieszenia pneumatyczne do Porsche wydają się nieco tańsze, jeżeli chodzi o części zamienne, ale nie lubią one też agresywnej jazdy po dziurawych drogach.

Podczas kupowania auta warto więc przejechać się na dłuższą trasę z właścicielem i sprawdzić dokładnie, jak zawieszenie zachowuje się na dziurach. Warto też podjechać do warsztatu lub ASO i zlecić kompleksowy przegląd auta, zanim wyłożymy pieniądze na stół.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z kim zostawić dziecko podczas treningu na siłowni?
Z kim zostawić dziecko podczas treningu na siłowni?
Coraz więcej osób chce zmienić swój styl życia na zdrowszy, aby jak najdłużej utrzymywać odpowiednią kondycję fizyczną. W tym celu […]
Ostatnie wpisy