Do jakich celów wykorzystuje się stycznik w różnych branżach na rynku?

Do jakich celów wykorzystuje się stycznik w różnych branżach na rynku?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styczniki to urządzenia elektryczne służące do przełączania mocy w zastosowaniach przemysłowych. Styczniki są używane do kontrolowania przepływu prądu elektrycznego oraz do uruchamiania i zatrzymywania silników. Jest to rodzaj przekaźnika, który wykorzystuje cewkę elektromagnetyczną do sterowania przepływem prądu elektrycznego. Działa poprzez otwarcie lub zamknięcie wewnętrznego zestawu styków znajdujących się w nim za pomocą ręcznie obsługiwanej dźwigni lub przełącznika. Jeżeli potrzebujesz stycznika to produkt ten znajdziesz m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://hazbi.com/pl/styczniki-schneider-i-lovato.

Styczniki są stosowane w takich branżach jak:

Energetyka

Stycznik służy do uruchamiania i zatrzymywania generatorów prądu w elektrowni. Może być również używany do przekazywania energii elektrycznej z jednego obwodu do drugiego, nawet gdy po obu stronach przełącznika występuje przeciążenie lub zwarcie.

Przetwarzanie chemiczne

Styczniki są używane w zakładach przetwórstwa chemicznego do przenoszenia chemikaliów z jednego zbiornika do drugiego lub z jednego procesu do drugiego. Są one również wykorzystywane do procesów ogrzewania, chłodzenia i zwiększania ciśnienia w zakładach chemicznych.

Przemysł motoryzacyjny

Styczniki są używane w samochodach do sterowania silnikami rozruszników, pompami paliwowymi i innymi akcesoriami, takimi jak klimatyzatory, wentylatory grzejników itp., które potrzebują wysokich prądów, ale niskich poziomów napięcia, aby działać skutecznie bez uszkodzenia siebie z powodu problemów z przegrzaniem spowodowanych przez wysokie temperatury wewnątrz komory silnika samochodów w miesiącach letnich, gdy ich użycie jest na najwyższym poziomie. 

Maszyny przemysłowe 

Styczniki są stosowane w maszynach przemysłowych do sterowania ruchem dużych ładunków, zwłaszcza tych, które muszą być przesuwane powoli i płynnie na duże odległości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co trzeba wiedzieć, zanim podejmie się decyzję o adopcji zwierzaka?
Co trzeba wiedzieć, zanim podejmie się decyzję o adopcji zwierzaka?
Adopcja zwierzaka to piękny gest, wiążący się z dużą odpowiedzialnością. Błędne jest myślenie, że wystarczy pojechać do schroniska, wybrać pupila […]
Ostatnie wpisy