Aromaterapia w zaciszu domowym – w co warto się zaopatrzyć?

Aromaterapia wykorzystuje prozdrowotne działanie olejków eterycznych. Tę technikę można zastosować do masażu, kąpieli, czy nawet zwykłego odpoczynku w swoim domu. Dostępne na rynku świece WoodWick są wzbogacane właśnie o olejki eteryczne pochodzące z drzew, kwiatów, ziół, czy owoców. Każdy zapach działa inaczej na organizm, dlatego wybierając produkty do aromaterapii, warto zastanowić się, jakie efekty będą najbardziej pożądane.

Jakie właściwości mają poszczególne zapachy?

Wykorzystanie świec do aromaterapii jest świetnym pomysłem. Warto jednak zwracać uwagę, z czego wykonywane są te produkty. Najlepiej kupować świece z wosku sojowego, który jest nietoksyczny i wolno się spala, a przy tym nie pozostawia żadnych ciemnych nalotów na ścianach. Wśród najchętniej wybieranych nut zapachowych, znajduje się uspokajająca lawenda, która jest idealnym wyborem na walkę ze stresem oraz napięciowymi bólami głowy. Podobnie działa zapach drzewa sandałowego. Z kolei dla lepszego pobudzenia warto sięgnąć po świece rozmarynowe.

Właściwości aromaterapii warto wykorzystywać każdego dnia. Dzięki tej technice można lepiej radzić sobie z silnymi emocjami oraz ułatwić sobie odpoczynek i zaśnięcie. Świece zapachowe można odpalać podczas kąpieli, wspólnych chwil z ukochaną osobą, spotkań z bliskimi, jak również bez większej okazji. Bogaty wybór tych produktów sprawia, że są one również wspaniałym dopełnieniem dekoracji danego pomieszczenia. Warto zatem pozostawić je na widoku, nawet gdy nie są one zapalone.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + szesnaście =