Ambony myśliwskie – dobra ochrona dla każdego myśliwego

Wysokie, drewniane budowle z drabinką i daszkiem, przypominające wieżyczki i stojące na skraju lasu przy polu lub leśnej polanie to ambony myśliwskie. Są dużym ułatwieniem dla myśliwych podczas obserwacji i odstrzału zwierząt.

Do czego wykorzystywane są ambony myśliwskie?

Ambony myśliwskie to przeważnie proste, ale stabilne konstrukcje, ustawione w miejscach, w których najczęściej można spotkać zwierzynę leśną. Zdarza się, że jest ich nawet kilka na niewielkim obszarze. Takie budowle są wykorzystywane przede wszystkim przez myśliwych z kół łowieckich i służą głównie jako punkty obserwacyjne podczas polowań. Do czego tak naprawdę służą?

Myśliwy, wspinając się po drabince na szczyt takiej wieży, znajduje się na wysokości, która zapewnia mu znacznie lepszy punkt obserwacyjny, bezpieczne miejsce do czatowania na zwierzynę oraz wygodną pozycję, aby oddać celny strzał do wypatrzonego zwierzęcia. Ambony myśliwskie są także doskonałym miejscem do odpoczynku w trakcie polowania, posilenia się lub przeczekania w przypadku złej pogody, utrudniającej kontynuowanie polowania – świetnie chronią myśliwego przed zimnem, wiatrem i deszczem podczas długich polowań. Z powodzeniem można w nich również przeczekać noc, by już o świcie móc ruszyć na polowanie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =