Alternatywne metody wytwarzania energii elektrycznej

Alternatywne metody wytwarzania energii elektrycznej
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną sprawia, że Polska musi znaleźć sposób na jej wytwarzanie. Dalsza rozbudowa elektrowni węglowych jest niemożliwa ze względu na wytyczne Unii Europejskiej dotyczące ograniczeń emisji CO2. Warto więc zastanowić się nad najlepszą alternatywą dla węgla.

Energia z elektrowni atomowej

Większość nowoczesnych państw w Europie korzysta z elektrowni atomowych. Niestety próba budowy takiego obiektu w Polsce w okresie PRL-u okazała się nieudana. Obecnie coraz częściej mówi się o konieczności powrotu do tego pomysłu. Skutki katastrofy w Czarnobylu sprawiają jednak, że wielu Polaków nie chce budowy elektrowni atomowej na terenie kraju. Problemem są również ogromne koszty tego rodzaju inwestycji. 

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii

Alternatywą dla energii atomowej mogą stać się odnawialne źródła energii, takie jak woda, słońce oraz wiatr. W ostatnich latach na terenie kraju powstało wiele farm wiatrowych, wytwarzających czysty prąd. Ciekawym rozwiązaniem są także instalacje fotowoltaiczne przetwarzające promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Dzięki dotacjom ze strony państwa coraz więcej osób zdecydowało się na budowę domowej  instalacji pozwalającej pozyskiwać darmowy prąd ze słońca. Fotowoltaika to technologia szczególnie popularna na Śląsku. W poszukiwaniu firmy zajmującej się sprzedażą i montażem paneli warto wejść na stronę https://silesiasolar.pl/fotowoltaika-w-katowicach-i-okolicach/. Do wytwarzania energii elektrycznej można również wykorzystać wodę. Niestety budowa elektrowni wodnej na rzekach wymaga dużych nakładów finansowych, związanych z koniecznością stworzenia zapory oraz systemu turbin. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób wypromować swój sklep?
W jaki sposób wypromować swój sklep?
Promocja jest kluczowa dla powodzenia biznesu. Możesz wydać mnóstwo pieniędzy na reklamę, ale jeśli przez drzwi nie będą przechodzić klienci, […]
Ostatnie wpisy