Akcesoria dla niepełnosprawnych mogą pomóc niewidomym w dostosowaniu się do ich niepełnosprawności.

Akcesoria dla niepełnosprawnych mogą pomóc niewidomym w dostosowaniu się do ich niepełnosprawności.
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby niepełnosprawne mogą czuć się bezradne i sfrustrowane z powodu swojej niepełnosprawności. Mogą potrzebować pomocy w dostosowaniu się do swojej niepełnosprawności.

Poniżej przedstawiono niektóre z akcesoriów, które mogą pomóc osobom niewidomym dostosować się do ich niepełnosprawności:

Okulary

Są one używane przez wiele osób mających problemy ze wzrokiem. Dobra para okularów powinna być wygodna, trwała i łatwa do czyszczenia. Ramki powinny być wystarczająco duże, aby całkowicie zakryć oczy.

Laski

Laski są przydatne dla osób niewidomych, które nie mogą prawidłowo chodzić z powodu dolegliwości fizycznych lub urazów. Dzięki nim mogą swobodnie się poruszać, nie martwiąc się o wpadanie na przeszkody na swojej drodze.

Powiększalniki przenośne

Powiększalniki przenośne pomagają poprawić widzenie, dzięki czemu osoby niewidome mogą łatwiej czytać i wygodniej wykonywać inne zadania pod ręką. Korzystają z nich osoby, które mają problemy ze słabym widzeniem, ale nie wymagają urządzeń korygujących całkowitą ślepotę, takich jak soczewki kontaktowe czy okulary. Powiększalniki przenośne są szczególnie przydatne, gdy wychodzisz z domu, ponieważ pozwalają czytać menu i inne rzeczy bez konieczności proszenia o pomoc.

Książki mówione

Mówiące książki to urządzenia do czytania, które zawierają nagrania audio książek dla czytelników z wadą wzroku. Urządzenia te pozwalają im słuchać treści książki zamiast czytać ją bezpośrednio z jej stron.

Maszyna do pisania Braille’a

Maszyny do pisania w alfabecie Braille’a umożliwiają użytkownikom z dysfunkcją wzroku pisanie przy użyciu znaków Braille’a zamiast używania alfabetów lub cyfr na klawiaturze komputerowej, tak jak robią to użytkownicy widzący podczas pisania na komputerach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria dla szczeniaków
Akcesoria dla szczeniaków
Wszystkie szczeniaki zasługują na jak najlepszą opiekę. Dobra karma, która dostarczy naszemu pupilowi wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego rozwoju, to […]
Ostatnie wpisy