Zakładanie firmy – podstawowe kroki

Założenie własnej działalności gospodarczej to bardzo poważna decyzja, która może zmienić całe życie. Wbrew pozorom proces jej założenia nie jest bardzo skomplikowany i czasochłonny. Pierwszym podstawowym krokiem jest wybór odpowiedniej formy prawnej, która będzie najlepsza do konkretnego rodzaju działalności. 

O czym trzeba pamiętać?

Bardzo ważną kwestią jest także wybór opodatkowania firmy. Istnieje kilka rodzajów podatków dochodowych, które można wybrać zakładając jednoosobową działalność, spółkę cywilną lub jawną. Kolejnym krokiem jest wybór kodów PKD, pod którymi prowadzona będzie działalność. Określają one profil firmy i zawarte są m.in w danych REGON. Rejestrując firmę przez internet można skorzystać z dostępnych podpowiedzi, co pozwoli właściwie dopasować kod do rodzaju działalności.

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić księgi rachunkowe, w których zawarte będą wszystkie informacje dotyczące zysków, wydatków i przychodów. Warto wybrać do tego celu dobre biuro rachunkowe, które zapewni prawidłowe prowadzenie dokumentacji. Ostatnim najważniejszym krokiem jest zarejestrowanie działalności. Aby tego dokonać konieczny jest wpis do CEIDG. Można tego dokonać samodzielnie przez Internet lub skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Praktycznie w każdym większym mieście funkcjonują biura, które mają w swojej ofercie zakładanie firmy Bydgoszcz jest jednym z nich, w którym można skorzystać z fachowej pomocy profesjonalistów. Wniosek do CEIDG zawiera wszystkie informacje dotyczące planowanej działalności gospodarczej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 5 =