Zabezpieczenia antywłamaniowe, które warto zakupić

Zabezpieczenia antywłamaniowe, które warto zakupić
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Włamanie i kradzież to zdecydowanie jedna z najgorszych sytuacji, jakie mogą spotkać każdego właściciela domu jednorodzinnego. Z tego względu warto zadbać o właściwą ochronę obiektu, wyposażając go w stosowne zabezpieczenia antywłamaniowe dostępne na http://grodno.pl/hurtownia-elektryczna-rzeszow.html. Tego typu rozwiązania w różnej formie stosuje aż 75% osób, z czego zdecydowana większość decyduje się na elektroniczny alarm, ponad 60% wybiera monitoring (kamery), natomiast pozostali montują stolarkę antywłamaniową (m.in. drzwi oraz okna) albo korzystają z usług profesjonalnych firm ochroniarskich. Wymienione metody zostaną pokrótce omówione w niniejszym artykule. 

Stolarka antywłamaniowa jako najprostszy sposób ochrony mienia

Stolarka antywłamaniowa to nic innego jak drzwi, okna oraz rolety, które są skonstruowane w taki sposób, że w znacznym stopniu utrudniają lub wręcz uniemożliwiają intruzowi wtargnięcie do naszego domu. Ogromne znaczenie dla ich skuteczności ma również profesjonalny montaż. Jeśli chodzi o drzwi, to występują one najczęściej w postaci ramy wykonanej ze stali ocynkowanej, wzmocnionej dodatkowo hartowanymi prętami oraz pokrytej warstwą blachy, która przeważnie zostaje zamaskowana pod estetyczną okleiną. Skrzydło jest wyposażone w specjalne antywyważeniowe bolce, automatycznie blokujące się po zamknięciu (w otworach znajdujących się w stalowej ościeżnicy). Tego rodzaju drzwi posiadają zazwyczaj dwa zamki z co najmniej kilkoma punktami ryglowania.

O poziomie bezpieczeństwa decyduje w tym przypadku klasa konstrukcji (RC) – im jest ona wyższa, tym solidniejszy jest produkt. Dodajmy, że za modele antywłamaniowe uznaje się drzwi klasy minimum RC 3 (najwyższy numer to 6). Z kolei odporność okien zależy przede wszystkim od solidności ramy, okuć, rodzaju oszklenia (przeważnie jest to szkło laminowane) oraz dodatkowych elementów zabezpieczających (zaczepy, rygle grzybkowe, klamka z zamkiem itp.). Dobrej jakości okna można rozpoznać po tzw. klasie WK (skala 1-6), która dokładnie określa zarówno czas potrzebny złodziejowi do sforsowania stolarki, jak i liczbę niezbędnych narzędzi.

Na uwagę zasługują jeszcze rolety antywłamaniowe. Skonstruowane są ze stalowych lub aluminiowych profili tworzących swoisty pancerz, nazywany fachowo płaszczem. Poza tym większość modeli jest wyposażona w specjalny zamek i maskownice, które nie pozwalają na odkręcenie prowadnic. Całość jest niezwykle ciężka i napędzana silnikiem elektrycznym. Rolety dodatkowo chronią wnętrza domu przed nadmiernym słońcem. 

Zaawansowane rozwiązania elektroniczne – monitoring i system alarmowy

Jedną z najbardziej popularnych metod zabezpieczenia domu przed włamaniem jest monitoring, składający się z kamer zainstalowanych na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Najczęściej są to modele obrotowe (widoczne albo ukryte), gwarantujące wysoką jakość obrazu i zapewniające nagrywanie zarówno w dzień, jak i w nocy (z funkcją zapisu i powiadomień SMS-owych). Nowoczesne systemy działają przez internet, dzięki czemu wystarczy mieć przy sobie smartfon, aby z dosłownie każdego miejsca na świecie zobaczyć, co dzieje się na posesji lub w poszczególnych wnętrzach domu. Tego typu rozwiązania posiada w swojej ofercie niemal każda hurtownia ze sprzętem RTV.

Jeśli zależy nam na tym, aby była to doskonale wyposażona hurtownia elektryczna Kielce są jednym z miast, w których z pewnością taką znajdziemy. Kolejną skuteczną metodą ochrony budynku jest system alarmowy. Jego sercem jest centrala, która odbiera sygnały pochodzące z czujników ruchu (montowanych na drzwiach oraz oknach), gromadzi je, analizuje i w razie zagrożenia uruchamia sygnał dźwiękowy (i/oraz świetlny) o dużym natężeniu. Hałas oraz światło mają na celu odstraszyć włamywacza, a także poinformować osoby znajdujące się w pobliżu (np. sąsiadów). Jeśli nasz dom jest zlokalizowany w wyjątkowo ustronnym miejscu, wówczas warto dodatkowo skorzystać z usług wybranej firmy ochroniarskiej. Jej pracownicy zostaną powiadomieni przez centralę o próbie włamania, w krótkim czasie przyjadą na miejsce i w razie potrzeby zainterweniują.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wygodna odzież na lato
Wygodna odzież na lato
Nie tylko dzieci lubią lato. Dorośli także. Jest ciepło i przyjemnie. Na niebie świeci słońce i wszyscy chodzą uśmiechnięci i […]
Ostatnie wpisy