Wybór opon sezonowych do auta z napędem 4×4

Wybór opon sezonowych do auta z napędem 4×4
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś na rynku mamy coraz większą liczbę aut z napędem na cztery koła. Nie muszą to już wcale być pełnoprawne terenówki, coraz więcej aut typu SUV posiada opcję napędu 4×4, dzięki czemu można bez problemu wjechać nimi np. do lasu albo na działkę poza miastem. Auta takie wymagają jednak specjalnego rodzaju ogumienia, którego nie stosuje się w zwykłych samochodach. Dowiedzmy się czym takie opony się wyróżniają.

Ogumienie letnie

Opony na okres letni różnią się najmocniej od tych, których używamy w autach nieposiadających napędu na wszystkie cztery koła. Muszą one nie tylko zapewnić dobrą przyczepność do asfaltu, ale również wtedy gdy wjedziemy w teren. Dlatego tego typu ogumienie posiada często bieżnik wykonany z charakterystycznych klocków, co powoduje nieco większą głośność podczas jazdy po utwardzonej nawierzchni. Opony Bf goodrich są jednak wykonane w taki sposób, by ten efekt zminimalizować. Dzięki temu mamy dobrą przyczepność w terenie, a jednocześnie jadąc po drodze asfaltowej czy betonowej głośność nie jest nadmierna.

Zimowe opony 

W przypadku opon zimowych różnice między standardowym ogumieniem stosowanym w terenowych bądź SUV są nieco mniejsze. Wynika to ze sposobu działania typowych gum, które mają zapewnić dobrą przyczepność w śniegu i błocie. Egzemplarze 4×4 są nieco szersze i posiadają głębszy bieżnik – takie są między innymi opony Nexen Producent stara się też zapewnić możliwie jak najniższą głośność podczas jazdy po asfalcie, tak byśmy mogli komfortowo podróżować naszym pojazdem również po zwykłych drogach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?
Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?
Jazda na rowerze może sprawić każdemu mnóstwo przyjemności. W przypadku dziecka warunkiem jest pomyślne przejście etapu nauki. Rodzice stosują różne […]
Ostatnie wpisy