Dron z kamerą – przydatny do obserwacji terenu i nie tylko

Bezzałogowe maszyny takie jak drony zyskały na przestrzeni ostatnich kilku lat na ogromnej popularności. Nic dziwnego, szereg ich zalet sprawił, że są wykorzystywane w branży filmowej,  budownictwie, geologii, rolnictwie oraz wielu innych dziedzinach. Szczególnie przydatne są modele zaopatrzone w kamery. Dlaczego tak jest i do czego można je zastosować?

Monitoring obszaru

Najczęściej dron z kamerą HD używa się w obserwacji terenu. Ochrona mienia to jedna z funkcji. Wówczas urządzenie przelatuje nad daną strefą i patroluje to, co się dzieje na trasie. Nadają się także, do sprawdzania stanu technicznego różnych sieci, na przykład energetycznej, elektrowni wiatrowych, linii wysokiego napięcia. Za ich pomocą wykonuje się też przeglądy elementów mostowych.

W rolnictwie to świetne rozwiązanie do kontrolowania stanu plonów. Tutaj zastosowanie mają przede wszystkim takie z kamerą multispektralną. Dzięki porównaniu szeregu ujęć można wychwycić, które z roślin są chore, a które zdrowe. Różnią się one bowiem sposobem odbijania światła.

Branża filmowa

Powszechnym wykorzystaniem tych maszyn zaopatrzonych w świetne kamery jest produkcja filmów. Coraz większą popularnością cieszą się ujęcia z lotu ptaka wykonywane na przykład podczas uroczystości ślubnych. Najczęściej jednak stosuje się je podczas kręcenia materiałów reklamowych osiedli mieszkaniowych, czy przedsiębiorstw.

Do celów prywatnych

Jest to gadżet idealny dla podróżnika. Małe, lekkie modele można zapakować do plecaka. Ważne, aby miał długi czas lotu bez potrzeby ładowania, ale także świetną kamerę. Dzięki temu nawet amatorskie filmy będą robiły wrażenie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − cztery =