Wszystko co powinieneś wiedzieć o oponach wielosezonowych

Wszystko co powinieneś wiedzieć o oponach wielosezonowych
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opony wielosezonowe są nazywane również oponami całorocznymi. Nadają się one przede wszystkim tam, gdzie jesień oraz zima są łagodne. Oczywiście, aby dobrze spełniały swoją funkcję i zastępowały te sezonowe, muszą być odpowiednio dobrane. Mowa tu o takich czynnikach jak m.in. właściwy profil, czy indeks prędkości. Kierowca zastępując nimi tradycyjne opony sezonowe, może często liczyć na oszczędności. Co jeszcze warto wiedzieć o tych oponach?

Jak już zostało wspomniane opony na wiele sezonów oferują nam niemałą wygodę. Są one bowiem kompromisem pomiędzy oponami zimowymi a letnimi (sprawdź ofertę: “opony letnie r14”). Mogą być użytkowane zarówno podczas wysokich temperatur, do 40 stopni Celsjusza, jak i tych niskich, do nawet 20 stopni na minusie. Ich unikalną cechą jest ich mieszanka. Dzięki temu nawet w najtrudniejszych, potrafią zagwarantować nam dobrą przyczepność. Warto wiedzieć, że jej bieżnik jest podzielony na dwie części. Dzięki temu właśnie opony wielosezonowe liga być dobrze przygotowane do różnych warunków atmosferycznych. Pomimo różnych opinii, stawiajacych je w złym świetle, zapewniają one naprawdę przyzwoite warunki jazdy. W wielu aspektach takich jak przyczepność, czy trwałość, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, opony wielosezonowe dotrzymują kroku tym jednosezonowym. Dobre opony tego typu charakteryzują się tym, że nawet na suchej nawierzchni, podczas wysokich temperatur, odgłosy toczenia są optymalne i utrzymują się na dobrym poziomie. Zapewnia to kierowcy komfort jazdy, a także wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa. Opony wielosezonowe mając więc dużo zalet. Warto zatem wziąć je pod uwagę i wypróbować je.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak w odpowiedni sposób odprowadzać nieczystości ze swojej posiadłości?
Jak w odpowiedni sposób odprowadzać nieczystości ze swojej posiadłości?
Każdy budynek musi w jakiś sposób odprowadzać ścieki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa na właścicielu posesji ciąży obowiązek przyłączenia jej […]
Ostatnie wpisy