Wpływ klimatyzacji na zdrowie człowieka

Wpływ klimatyzacji na zdrowie człowieka
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie w polskich domach i mieszkaniach często montuje się mniej lub bardziej zaawansowaną klimatyzację. Takie rozwiązanie stanowi bowiem wybawienie w upalne dni, skutecznie obniżając temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Oczywiście warunkiem sprawnego funkcjonowania omawianego systemu jest jego regularne czyszczenie z brudu i drobnoustrojów, a także uzupełnianie czynnika chłodzącego. Wyjątkowo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza klimatyzacje split obejmujące jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną – głównie ze względu na wydajność, cichą pracę i niezawodność działania.  

Zapomnijmy o poważnych schorzeniach

W pełni sprawna klimatyzacja ma niezwykle pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Przede wszystkim zapewnia upragnioną ochłodę w okresie wakacyjnym, gdy temperatury na zewnątrz często przekraczają 30 stopni Celsjusza. W ten sposób osoby przebywające w danym obiekcie mogą pracować, wypoczywać i wykonywać codzienne obowiązki w komfortowych warunkach termicznych (dobre samopoczucie). System jest w stanie bez problemu utrzymać poziom temperatury między 22-23 °C, natomiast wilgotność w granicach 50-60%. Co istotne, nie dochodzi tutaj do nagłych spadków ani skoków wymienionych parametrów. Dodatkowo klimatyzacja gwarantuje wysoką jakość powietrza, usuwając z niego za pomocą filtrów szkodliwe drobinki kurzu, pyłki, roztocza, bakterie, a nawet dym papierosowy. Tym samym zabezpiecza ludzki organizm przed alergiami oraz rozwojem groźnych chorób w obrębie układu oddechowego – np. astmy lub zapalenia oskrzeli. Przyczynia się również do ograniczenia ryzyka zawału serca, który może być spowodowany szokiem termicznym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przyczyny oraz leczenie bólu nadgarstka
Przyczyny oraz leczenie bólu nadgarstka
Ból nadgarstka to dolegliwość, z którą zmaga się bardzo wiele osób. Najczęstszą jej przyczyną są różnego rodzaju przeciążenia i urazy, […]
Ostatnie wpisy