Wpływ klimatyzacji na zdrowie człowieka

Wpływ klimatyzacji na zdrowie człowieka
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie w polskich domach i mieszkaniach często montuje się mniej lub bardziej zaawansowaną klimatyzację. Takie rozwiązanie stanowi bowiem wybawienie w upalne dni, skutecznie obniżając temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Oczywiście warunkiem sprawnego funkcjonowania omawianego systemu jest jego regularne czyszczenie z brudu i drobnoustrojów, a także uzupełnianie czynnika chłodzącego. Wyjątkowo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza klimatyzacje split obejmujące jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną – głównie ze względu na wydajność, cichą pracę i niezawodność działania.  

Zapomnijmy o poważnych schorzeniach

W pełni sprawna klimatyzacja ma niezwykle pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Przede wszystkim zapewnia upragnioną ochłodę w okresie wakacyjnym, gdy temperatury na zewnątrz często przekraczają 30 stopni Celsjusza. W ten sposób osoby przebywające w danym obiekcie mogą pracować, wypoczywać i wykonywać codzienne obowiązki w komfortowych warunkach termicznych (dobre samopoczucie). System jest w stanie bez problemu utrzymać poziom temperatury między 22-23 °C, natomiast wilgotność w granicach 50-60%. Co istotne, nie dochodzi tutaj do nagłych spadków ani skoków wymienionych parametrów. Dodatkowo klimatyzacja gwarantuje wysoką jakość powietrza, usuwając z niego za pomocą filtrów szkodliwe drobinki kurzu, pyłki, roztocza, bakterie, a nawet dym papierosowy. Tym samym zabezpiecza ludzki organizm przed alergiami oraz rozwojem groźnych chorób w obrębie układu oddechowego – np. astmy lub zapalenia oskrzeli. Przyczynia się również do ograniczenia ryzyka zawału serca, który może być spowodowany szokiem termicznym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zdecydować się na montaż klimatyzacji?
Dlaczego warto zdecydować się na montaż klimatyzacji?
Co prawda nasz kraj nie należy do terenów, na których panują tropikalne upały, to podczas letniej aury temperatury na termometrach […]
Ostatnie wpisy