Własne akwarium krok po kroku – Szybki poradnik

Własne akwarium krok po kroku – Szybki poradnik
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ludzi marzy o posiadaniu własnego akwarium, ale niewielu jest przygotowanych na odpowiedzialność, która się z tym wiąże. Utrzymanie dużego zbiornika wypełnionego rybami i roślinami może być bardzo trudne. Dlatego powstał ten artykuł.

Wybierz odpowiednie akwarium

Przy wyborze akwarium upewnij się, że jest ono wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie Twoje ryby i rośliny. Zastanów się również, ile gatunków chcesz trzymać razem: jeśli są one agresywne wobec siebie, zapewnij im odpowiednie kryjówki, aby nie walczyły o terytorium lub źródła pożywienia. Musisz też wybrać, czy chcesz akwarium szklane czy akrylowe. Akwaria akrylowe są wprawdzie lżejsze od szklanych, ale mają tendencję do łatwego zarysowywania się. Jeśli masz w domu małe dzieci, prawdopodobnie najlepiej wybrać szklany zbiornik. Diverse sklep internetowy posiada taki w swojej ofercie.

Kup dobry filtr

Filtr do akwarium to najważniejszy element wyposażenia pozwalający utrzymać wodę w czystości, zdrowiu i bezpieczeństwie. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów, ale początkujący powinni zacząć od zewnętrznego filtra kanistrowego, ponieważ jest on prosty w obsłudze i utrzymaniu. Pompa zasysa wodę ze zbiornika i przepycha ją przez filtr zawierający węgiel aktywny, który usuwa zanieczyszczenia takie jak azotany i fosforany.

Mądrze wybieraj ryby!

Wybierając ryby do swojego akwarium, najlepiej, aby miały one podobne temperamenty. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić, że zrobią sobie krzywdę lub umrą z powodu chorób wywołanych stresem. Dla początkujących idealna jest grupa spokojnych małych rybek, takich jak gupiki. Bardziej interesujące gatunki są trudniejsze w pielęgnacji, ale jeśli wybierzesz taki, który ma podobne wymagania do innych ryb w Twoim akwarium – takie jak temperatura wody czy wielkość zbiornika – mogą one żyć razem harmonijnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje żarówek i ich zastosowanie
Rodzaje żarówek i ich zastosowanie
Każdy, kto zajmuje się urządzaniem mieszkania, wie, że ważne jest nie tylko umeblowanie i akcesoria zdobnicze, ale również oświetlenie. Jednak […]
Ostatnie wpisy