Własne akwarium krok po kroku – Szybki poradnik

Własne akwarium krok po kroku – Szybki poradnik
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ludzi marzy o posiadaniu własnego akwarium, ale niewielu jest przygotowanych na odpowiedzialność, która się z tym wiąże. Utrzymanie dużego zbiornika wypełnionego rybami i roślinami może być bardzo trudne. Dlatego powstał ten artykuł.

Wybierz odpowiednie akwarium

Przy wyborze akwarium upewnij się, że jest ono wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie Twoje ryby i rośliny. Zastanów się również, ile gatunków chcesz trzymać razem: jeśli są one agresywne wobec siebie, zapewnij im odpowiednie kryjówki, aby nie walczyły o terytorium lub źródła pożywienia. Musisz też wybrać, czy chcesz akwarium szklane czy akrylowe. Akwaria akrylowe są wprawdzie lżejsze od szklanych, ale mają tendencję do łatwego zarysowywania się. Jeśli masz w domu małe dzieci, prawdopodobnie najlepiej wybrać szklany zbiornik. Diverse sklep internetowy posiada taki w swojej ofercie.

Kup dobry filtr

Filtr do akwarium to najważniejszy element wyposażenia pozwalający utrzymać wodę w czystości, zdrowiu i bezpieczeństwie. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów, ale początkujący powinni zacząć od zewnętrznego filtra kanistrowego, ponieważ jest on prosty w obsłudze i utrzymaniu. Pompa zasysa wodę ze zbiornika i przepycha ją przez filtr zawierający węgiel aktywny, który usuwa zanieczyszczenia takie jak azotany i fosforany.

Mądrze wybieraj ryby!

Wybierając ryby do swojego akwarium, najlepiej, aby miały one podobne temperamenty. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić, że zrobią sobie krzywdę lub umrą z powodu chorób wywołanych stresem. Dla początkujących idealna jest grupa spokojnych małych rybek, takich jak gupiki. Bardziej interesujące gatunki są trudniejsze w pielęgnacji, ale jeśli wybierzesz taki, który ma podobne wymagania do innych ryb w Twoim akwarium – takie jak temperatura wody czy wielkość zbiornika – mogą one żyć razem harmonijnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bielizna modelująca sylwetkę dla mężczyzn
Bielizna modelująca sylwetkę dla mężczyzn
Dział usług zajmujący się sprzedażą bielizny modelującej sylwetkę rozumiany jest często jako ten skierowany wyłącznie dla kobiet. Jednakże nie ma […]
Ostatnie wpisy