Weekendowy wypad na kaszuby – gdzie warto pojechać?

Wiosna i lato to świetny czas, by poznawać uroki naszego kraju. Jedną z krain, która warta jest zobaczenia, są Kaszuby. To region, który może poszczycić się nie tylko pięknymi krajobrazami, ale także wspaniałą kulturą. Stanowi on doskonałą propozycję na weekendowy wypad i zwiedzanie. Gdzie warto się tam udać? Pierwszym punktem na mapie powinien być Słowiński Park Narodowy, który gwarantuje kontakt z naturą i niezapomniane widoki. Poza ogromnymi przestrzeniami leśnymi, znajdują się tam urokliwe jeziora i zabytki.

Przystanek w podróży

Kolejnym pomysłem na spędzanie czasu na Kaszubach jest miejscowość Lipusz, gdzie mieści się pole namiotowe. Strona internetowa https://kajaki-domaszk.pl/pole-namiotowe/ dokładnie przedstawia ofertę tego miejsca, gdzie można zatrzymać się podczas spływu kajakowego lub w drodze podczas zwiedzania kolejnych punktów tego malowniczego terenu. Pole biwakowe położone jest na trasie najciekawszych tras kajakowych przy lesie nad rzeką Wda. Jest doskonale wyposażony, dzięki czemu można tam odpocząć przed dalszą podróżą albo zrelaksować się przy ognisku lub na huśtawce, zbierając siły przed kolejnym etapem wodnej aktywności. 

Podczas wycieczki na Kaszubach warto też odwiedzić Chojnice utrzymujące klimat starego miasta, które ma w sobie historię związaną z Krzyżakami. Małomiasteczkowy charakter chojnickiej starówki tworzy wspaniałą atmosferę, która odbiega od stereotypowego postrzegania tego regionu jako okolic z chatami krytymi strzechą i otoczonych zagrodami.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 5 =