W co wyposażyć małą garderobę?

W co wyposażyć małą garderobę?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób decyduje się na zaaranżowanie w domu garderoby, ponieważ jest to idealne miejsce do przechowywania odzieży, butów oraz drobnych dodatków. Najprostszym rozwiązaniem jest wyodrębnienie wolnej przestrzeni w sypialni i wstawienie do niej szafy wyposażonej w półki, wieszaki i liczne przegródki. Niekiedy jednak jest to niemożliwe –  można wówczas z powodzeniem stworzyć niewielką garderobę w przedpokoju, obok łazienki, a nawet na poddaszu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie elementy konstrukcyjne, takie jak choćby półki czy drążki. Posiada je w swojej ofercie m.in. sklep Locker.

Przydatne wskazówki dla każdego 

W małej garderobie powinny się znaleźć przede wszystkim specjalne szafki systemowe stworzone na konkretny wymiar. Należy je koniecznie wyposażyć w półki oraz szuflady z przegrodami (wykonane z drewna, stali albo aluminium), które wprost idealnie nadają się do przechowywania poszczególnych elementów odzieży i dodatków (np. krawatów czy pasków). Godne polecenia są w szczególności modele z mechanizmem szynowym (prowadnicowym), ponieważ gwarantują bardzo łatwy dostęp do zawartości, a na dodatek działają wyjątkowo cicho i są nieskomplikowane w demontażu.

Oprócz tego nie można zapomnieć o funkcjonalnych drążkach do szaf z wieszakami. W znacznym stopniu ułatwiają one bowiem utrzymanie porządku i zapewniają optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Pozostałe przydatne akcesoria to m.in. panele z uchwytami (np. na rurę odkurzacza) oraz pantografy, czyli urządzenia wyposażone w podnośnik olejowy, pozwalające na wygodne trzymanie ubrań na wysokościach (brak konieczności wchodzenia na stołek lub drabinkę).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawnie ustawić rusztowanie?
Jak poprawnie ustawić rusztowanie?
Do remontów na większych wysokościach na zewnątrz budynków nie zawsze wystarczy nam drabina. W takich przypadkach musimy zastosować rusztowanie. Jest […]
Ostatnie wpisy