Technika jazdy na deskorolce

Technika jazdy na deskorolce
dorozgryzienia
Wypoczynek i hobby
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy obserwuje się wprawnego deskorolkarza, wszystkie wykonywane przez niego ewolucje wydają się być bajecznie proste. Niemniej jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Z reguły dla osoby niedoświadczonej nawet samo utrzymanie równowagi na deskorolce jest niebywale trudne. Od czego należy zatem zacząć, jeśli chcesz nauczyć się jeździć na deskorolce? W pierwszej kolejności warto zapoznać się z czysto teoretycznymi, technicznymi aspektami tej osobliwej dyscypliny sportu.

Technika jazdy na deskorolce w założeniach jest bardzo prosta. Aby zacząć jazdę, najpierw należy przyjąć odpowiednią postawę. Niektórzy deskorolkarze stawiają z przodu lewą, a inni prawą nogę – zależy to od osobistych preferencji. Poza tym warto pamiętać o odpowiedniej amortyzacji, którą można zapewnić sobie poprzez lekkie uginanie nóg w kolanach. Dzięki temu jazda jest także bezpieczniejsza, a my mamy kontrolę nad stylem i kierunkiem poruszania się. Absolutnie powinno się unikać jazdy na prostych nogach.

Niemniej jednak nawet najlepsze ustawienie się na deskorolce nie pomoże niedoświadczonej osobie w ruszeniu z miejsca. Na początku warto więc próbować poruszać się przy długiej ścianie, barierce lub murku. Pomoże to w oswojeniu się z naturą deskorolki, która 'lubi’ uciekać spod nóg osobom dopiero zaczynającym naukę.

Sporo trudności mogą sprawiać także zakręty. Szczególnie na początku – kiedy to jeszcze nie rozwija się zawrotnych prędkości – najlepiej jest zakręcać poprzez lekkie uniesienie przodu deskorolki i obrócenie podniesionej części dokładnie w tę stronę, w którą chcemy skręcić. Polecane do nauki na pewno mogą być cruisery deski. Deski tego typu są idealne do jazdy po mieście.
Oczywiście nauka jazdy na deskorolce obejmuje wiele miesięcy lub nawet lat praktyki. Niemniej jednak wzięcie pod uwagę kilku wskazówek z tego artykułu z pewnością przyspieszy opanowanie tej trudnej sztuki.

Powodzenia!

Dla Portalu Do Rozgryzienia, artykuł napisał największy fan deskorolek z Poznania – Jakub Jankowski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki telefon najlepiej nabyć do swojego biura w firmie?
Jaki telefon najlepiej nabyć do swojego biura w firmie?
Najlepszy telefon jaki można zakupić do biura firmowego zależy od wielkości biura, liczby pracowników i rodzaju działalności, którą prowadzisz. Jeśli […]
Ostatnie wpisy