Szkolenia dla nauczycieli – dlaczego są tak ważne?

Szkolenia dla nauczycieli – dlaczego są tak ważne?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nauczyciele, podobnie jak inne grupy zawodowe, mają obowiązek odbywania okresowych szkoleń BHP. Wbrew powszechnej opinii, ten zawód, jest także narażony na niebezpieczeństwa. Jednym z nich są np. poważne choroby zawodowe. Z jego jeszcze powodu regularne szkolenia BHP dla nauczycieli są tak ważne? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Jaki jest cel szkoleń BHP dla nauczycieli?

Nauczyciele powinni odbywać szkolenia BHP co 5 lat. Obowiązek ten dotyczy tych nauczycieli, którzy są narażeni na szkodliwe dla zdrowia czynniki oraz tych, którzy są odpowiedzialni za uczniów w zakresie ich bezpieczeństwa i higieny pracy. Tym sposobem, obowiązek ten spoczywa na nauczycielach pracujących przy tablicy. Są oni bowiem narażeni na kilka istotnych czynników takich jak narażenie głosu i słuchu oraz wypalenie zawodowe. Osoby pełniące obowiązki administracyjne w szkole muszą poddawać się okresowym szkoleniom co 6 lat. Szkolenie może odbywać się w formie tradycyjnej lub też w postaci e-learningu. Wygodną, e-learningową formę szkolenia możemy znaleźć na stronie https://comesbhp.pl/e-learning.

Szkolenia BHP dla nauczycieli są niezwykle ważne. Osoba, która podejmuje się opieki nad dziećmi, bierze za nie pełną odpowiedzialność. Rola nauczyciela nie ogranicza się wyłącznie do przekazywania wiedzy, lecz także do zapewnienia swoim podopiecznym dogodnych i bezpiecznych warunków do nauki. Dlatego też do obowiązków pedagogów należy przeciwdziałanie niebezpiecznym i ryzykownym czynnikom. Istotna jest także umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią grupę remontową?
Jak wybrać odpowiednią grupę remontową?
Remont w mieszkaniu jest zawsze frustrującym przeżyciem. Trzeba przygotować tak wiele rzeczy i zaplanować „z głową” każde przedsięwzięcie włącznie z […]
Ostatnie wpisy