Szafy i stoliki w stylu loftowym

Loftowe i industrialne inspiracje w aranżacji wnętrz coraz częściej święcą triumfy w polskich domach i mieszkaniach. Styl loftowy charakteryzuje się dosyć ostrą formą, wykończenia to głównie metal, beton, szkło oraz surowe drewno. Choć sama kompozycja może wydawać się nieco nieprzyjazna, dzięki odpowiednim meblom stanie się przytulna i wygodna dla każdego.

Nowoczesna sypialnia w lofcie

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu, strefa wieczornego wyciszenia i nocnego odpoczynku. Warto urządzić ją w ciepłych, miękkich barwach łagodnych dla oka. Ogromną rolę odgrywa tu również oświetlenie — powinno się zrezygnować z tego w chłodnym odcieniu. Sypialnia powinna zawierać kilka niezbędnych elementów — łóżko i szafy to zdecydowanie podstawowe meble. Warto większą uwagę poświęcić na dobór odpowiedniego miejsca do przechowywania odzieży. Idealnie sprawdzi się szafa wykonana z jasnego drewna, które nada wnętrzu nieco relaksującego, pełnego wdzięku charakteru. Takie szafy możemy znaleźć np. tutaj https://www.artegaleriamebli.pl/215-szafy-loft.  Wskazane jest postawić na jej metalowe wykończenie, by zachować ciągłość stylu loftowego w lokum.

Dzienna strefa odprężenia

Salon najczęściej jest największym pomieszczeniem w mieszkaniu, miejscem spotkań i wypoczynku. Nieodłącznym towarzyszem kanapy lub sofy są wielofunkcyjne stoliki kawowe. Podczas urządzania salonu w stylu loftu świetnie pasować będą meble wykonane ze szkła i metalu. Optycznie powiększą i rozjaśnią przestrzeń. Stoliki kawowe loft mogą być okrągłe czy kwadratowe — sprawdzi się każdy kształt przy zachowaniu dedykowanych dla loftu materiałów.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 7 =