Siarczan cynku w paszach – zastosowanie

Siarczan cynku w paszach – zastosowanie
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, dlaczego warto dodawać siarczan cynku do pasz? Otóż za takim rozwiązaniem przemawia wiele zalet. W tym poradniku znajdziesz kilka ważnych wskazówek dla hodowców zwierząt. 

Siarczan cynku – najważniejsze informacje

W paszach roślinnych zawartość cynku jest niewielka. Natomiast składnik ten ma kluczowe znacznie dla prawidłowego rozwoju zwierząt. Uzupełnienie paszy siarczanem cynku pokrywa potrzeby pokarmowe wszystkich gatunków zwierząt hodowlanych. Wysokiej jakości produkt ma postać krystalicznego proszku z białym lub jasno kremowym kolorze. 

Gdzie warto kupować dodatki do pasz? Szeroką ofertę przygotował sklep internetowy Arkop. Kupisz tu wyłącznie pierwszorzędnej jakości składniki, które są bardzo chętnie wybierane przez hodowców. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie https://arkop.pl/. Zdecydowanie warto tu zajrzeć. 

Znaczenie cynku w diecie zwierząt

Cynk to jeden z najważniejszych składników mineralnych dla zwierząt. Znajduje się w metaloenzymach, które wpływają na wzrost i żywotność zwierząt. Jest niezbędny do prawidłowej syntezy DNA i RNA. W dodatku bierze udział w zespołach czynników, które odpowiadają za rozróżnienie smaku i zapachu, reprodukcji i laktacji czy odporności immunologicznej. Kolejna zaleta cynku to zwiększenie ochrony przed rogowaceniem naskórka i racic. Warto dodać, że jony tego pierwiastka biorą udział w wytwarzaniu, wydzielaniu oraz magazynowaniu insuliny. W sklepie Arkop z powodzeniem znajdziesz sprawdzony i polecany przez ekspertów dodatek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polegają wczasy odchudzające?
Na czym polegają wczasy odchudzające?
Wczasy odchudzające to rosnący trend. Możesz znaleźć kurorty odchudzające w wielu częściach świata. Wczasy odchudzające mają na celu pomóc ludziom […]
Ostatnie wpisy