Jak w odpowiedni sposób przygotować się do pracy w ogrodzie?

Jak w odpowiedni sposób przygotować się do pracy w ogrodzie?
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nareszcie przyszła długo wyczekiwana wiosna. Drzewa oraz krzewy puszczają liście, kwitną pierwsze kwiaty, a co rano budzi nas radosny śpiew ptaków. Taka aura zachęca do spędzania większej ilości czasu w przydomowych ogródkach, jednak zanim będziemy mogli beztrosko delektować się kojącą zielenią, czeka nas trochę pracy. Po zimie należy odświeżyć i skosić trawnik, wypielić rabaty oraz przyciąć stare pędy szpecące nasz uroczy zakątek. Dobrze jest także pomyśleć o odświeżeniu tzw. małej architektury. Przed sezonem powinniśmy pomalować deski tarasowe i meble drewniane, które mógł nadszarpnąć mróz lub śnieg. Co zatem będzie nam potrzebne do prac ogrodowych?

Rzeczy, które ułatwią pracę z zielenią

Jako amatorzy ogrodnictwa powinniśmy wyposażyć się w kilka sprzętów i drobniejszych akcesoriów. Na samym początku dobrze jest zaopatrzyć się w rękawiczki lateksowe. Dzięki nim unikniemy uciążliwego brudu dostającego się pod paznokcie, a nasze dłonie nawet po całym dniu spędzonym na pracy będą wyglądać idealnie. Przydać mogą się także grubsze rękawice, które pomogą zminimalizować ryzyko zadrapań podczas cięcia gałęzi. Jeśli chodzi o sprzęt, niezbędne będą grabie, szpadel i motyka. Nie musimy od razu inwestować w najdroższe egzemplarze. Mając działkę o wielkości poniżej 100m2, wystarczą nam małe narzędzia, które zmieszczą się w niewielkiej skrzyni tarasowej. Pamiętajmy, że im większym terenem dysponujemy i im więcej jest tam nasadzeń, tym bardziej profesjonalnego sprzętu będziemy potrzebować. Takie solidne wyposażenie ułatwi proces porządkowania ogrodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co naprawi szklarz?
Co naprawi szklarz?
Szklarz to rzemieślnik zajmujący się obróbką i naprawą różnorodnych elementów ze szkła oraz wytwarzaniem półproduktów z tego surowca. Musi on […]
Ostatnie wpisy