Rolnictwo – w jaki sposób należy dbać o swoje zebrane plony?

Rolnictwo – w jaki sposób należy dbać o swoje zebrane plony?
dorozgryzienia
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca rolników jest bardzo wymagająca. Wszystkie podejmowane przez nich działania skupiają się na tym, aby zebrać jak najwięcej dobrej jakości plonów. W związku z tym wszystkie prace poprzedzające ten etap są wykonywane starannie i regularnie. Sam etap żniw jest czasochłonny i niezwykle trudny, ale konieczny. Jest zwieńczeniem pracy, którą rolnik wkładał przez cały rok w swoje uprawy. Aby wszystkie wysiłki nie poszły na marne, należy odpowiednio zadbać o zebrane plony. Pogoda w Polsce jest dość kapryśna, dlatego przechowywanie ich pod gołym niebem jest złym pomysłem. Deszcz, ale także silne nasłonecznienie mogą przyczynić się do zmniejszenia ich jakości, a tym samym mniejszych zarobków rolnika. Jak zatem odpowiednio o nie zadbać? Przede wszystkim zabezpieczając je przed działaniem czynników zewnętrznych.

Lepiej zapobiegać, niż żałować

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się gromadzenie zebranych plonów pod zadaszeniem. Dach chroni zarówno przed deszczem, jak i wiatrem oraz promieniami słonecznymi. W zależności od zgromadzonej ilości należy zatem wygospodarować odpowiednią przestrzeń. Nie musi to być nowa hala dostosowana do magazynowania zbóż czy słomy. W zupełności wystarczy stodoła lub stary garaż. O plony takie jak słoma można również zadbać, stosując fizyczne zabezpieczenia. Takim przykładem jest folia kiszonkarska, którą wielu rolników posiada ze względu na kiszenie ogórków. Można wykorzystać materiał, który został w gospodarstwie z zeszłego roku. Należy ją dokładnie przymocować do beli siana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Strona internetowa – dlaczego jest tak bardzo ważna?
Strona internetowa – dlaczego jest tak bardzo ważna?
W dzisiejszych czasach posiadanie własnej firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami. W tym wypadku nie możemy zapominać o własnej stronie […]
Ostatnie wpisy