Przy jakich pracach użycie przekładni ślimakowej okaże się najlepszym rozwiązaniem?

Przy jakich pracach użycie przekładni ślimakowej okaże się najlepszym rozwiązaniem?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Przekładnie ślimakowe znajdują szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są między innymi do napędu, co oznacza, że przenoszą moc z wału czynnego na wał bierny. Stosowane są także w urządzeniach podziałowych (np. podzielnicy, napęd stołu frezarki) czy do manualnego obrotu lub kierowania. Ich podstawowym zadaniem jest zmiana momentu obrotowego przy równoczesnej zmianie liczby obrotów. Wymiary uzależnione są od przenoszonej mocy, od przełożenia, a także wspomnianej liczby obrotów. Aby poprawić jej wydajność, umieszczana jest zwykle w zamkniętym korpusie, który stosowany jest również jako wspornik dla łożysk wałów przekładni. Zabudowaną wewnątrz korpusu przekładnię zwalniającą określamy reduktorem, natomiast przyspieszającą – multiplikatorem.

Do zadań specjalnych

Reduktory ślimakowe stosowane są do napędzania wielu urządzeń, w tym takich jak wciągarki, przenośniki, wózki suwnicowe, mieszalniki, walce, obrotnice, kalandry. Wyróżniamy zarówno reduktory jednostopniowe, jak i dwustopniowe dobierane pod względem niezbędnego obciążenia. Szeroki wybór różnych ich rodzajów znajdziemy na stronie internetowej sklepu https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Łożysko – czym jest i do czego służy?
Łożysko – czym jest i do czego służy?
Łożyska to bardzo drobne, a zarazem bardzo istotne elementy zapewniające ruchomość wszelkim częściom maszyn i urządzeń. Gdyby nie te niepozorne, […]
Ostatnie wpisy