Przesyłka expresowa – ile powinna trwać?

Przesyłka expresowa – ile powinna trwać?
dorozgryzienia
Technologia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przesyłki kurierskie różnego rodzaju pojawiają się na naszym rynku jak grzyby po deszczu. Jedne są w ofertach zwykłych firm kurierskich, inne są przypisane na przykład do pewnych ofert na portalach aukcyjnych. W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się kwestii przesyłek ekspresowych. Sprawdzimy ile taka przesyłka powinna trwać i jaki powinien być jej koszt.

Nie przepłacajmy

Najważniejsze to nie przepłacać. Żeby jednak wiedzieć co oczekiwać za konkretne pieniądze, zastanowimy się nad cechami, jakie posiadają dobre przesyłki expresowe. Przede wszystkim powinna być możliwość dostarczenia ich najpóźniej następnego dnia roboczego. Jeżeli firma kurierska umożliwia dostarczanie przesyłek również w weekendy, to tym lepiej dla klienta. Niestety dostarczanie w soboty wciąż jest u nas dość mało popularne, choć kilka firm podejmuje się tego zadania. Jednak gwarancja dostarczenia przesyłki następnego dnia, nawet takiej nadanej po południu, powinna być absolutnym minimum, jeżeli chodzi o ekspresowe przesyłki kurierskie.

Znając już podstawowe cechy przesyłek ekspresowych, teraz sprawdzimy jaki powinien być koszt przesyłki kurierskiej tego typu. Otóż na portalach aukcyjnych, które współpracują z firmami przewozowymi, możemy wybrać taki rodzaj przesyłki już za kwotę około 10 do 12 złotych. Jeżeli nadajemy paczkę indywidualnie, bez współpracy z portalami aukcyjnymi, koszt nie powinien jednak przekraczać 15 złotych. Jeżeli znajdziemy taką ofertę, to możemy uznać ją za odpowiednią. Pamiętajmy jednak, by firma dawała pełną gwarancję dostawy następnego dnia roboczego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modne paznokcie – hity na lato 2021
Modne paznokcie – hity na lato 2021
Zadbane, starannie wypielęgnowane paznokcie niewątpliwie są ogromnym walorem kobiet, które przykładają wielką wagę do ich nienagannego, zachwycającego wyglądu. Panie z […]
Ostatnie wpisy