Jakie elementy powinno uwzględniać logo firmy?

Jakie elementy powinno uwzględniać logo firmy?
dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Logo to jedno z najważniejszych narzędzi marketingowych. Wynika to z faktu, że to właśnie ono w ogromnym stopniu wpływa na rozpoznawalność marki i decyduje o zainteresowaniu ze strony klientów. Z tego względu właściciele przedsiębiorstw działających w różnych branżach powinni koniecznie zadbać o posiadanie atrakcyjnego wizualnie loga. Jeśli szukamy dobrej i rzetelnej agencji reklamowej wykonującej tego rodzaju projekty graficzne Poznań jest miastem, w których takich podmiotów funkcjonuje co najmniej kilkanaście. 

Klucz do zbudowania pozytywnego wizerunku 

Dobrze wykonane logo jest podstawowym czynnikiem wpływającym pozytywnie na wizerunek firmy, dlatego nie należy na nim oszczędzać. Pamiętajmy, że będzie ono widoczne zarówno na budynku, jak i wizytówkach, stronie internetowej, a nawet gadżetach reklamowych. Logo składa się z trzech głównych elementów, do których zaliczamy: 

– sygnet – jest to część graficzna przedstawiająca charakterystyczny dla danej marki wyróżnik 

– logotyp – część słowna, obejmująca nazwę przedsiębiorstwa albo konkretnego produktu (ma przeważnie charakter mocno zindywidualizowany)

– slogan (inaczej tagline) – hasło firmowe, pozwalające przyciągnąć uwagę na określoną cechę marki

Idealne logo powinno być przede wszystkim czytelne oraz estetyczne. Nie są tutaj zatem mile widziane ani fantazyjne czcionki, ani też zbyt małe znaki. Racji bytu nie mają ponadto grafiki z wyraźnie widocznymi pikselami. Pożądane cechy to natomiast adekwatność (spójność z tematyką branży), prostota (w tym przypadku mniej znaczy więcej), oryginalność oraz duża zapamiętywalność. Dodajmy, że obecnie wśród firm działających w internecie niezwykle popularna jest tzw. animacja logo, będąca w pełni samodzielnym, krótkim klipem wideo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybór oświetlenia do sypialni
Wybór oświetlenia do sypialni
Aranżując wnętrze sypialni, staramy się o to, aby nadać jej odpowiedni i przytulny klimat. Jest to pomieszczenie, w którym rzadko […]
Ostatnie wpisy