Praktyczne akcesoria do odkurzacza

Praktyczne akcesoria do odkurzacza
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praktycznie w każdym domu znajduje się odkurzacz. Używamy go na co dzień, nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób to robimy. Większości osób nie przychodzi do głowy, że mogą istnieć dodatkowe akcesoria do odkurzacza, które znacznie ułatwią i przyspieszą sprzątanie. Dzięki paru drobiazgom nasz stary, zmęczony życiem odkurzacz może zyskać nowe życie. 

Akcesoria eksploatacyjne 

Największą bolączką starszych odkurzaczy jest problem z dokupieniem worków. Możemy łatwo zabezpieczyć się przed nim poprzez zakup worków wielorazowych. Jest to rozwiązanie nie tylko oszczędne, ale też niezwykle ekologiczne.  Na stronach internetowych, takich jak https://otoworki.pl/ znajdziemy także przeróżne, hipoalergiczne filtry do wielu popularnych odkurzaczy. Regularna wymiana filtrów ma niebagatelny wpływ nie tylko na jakość sprzątania, ale także na zdrowie naszych domowników. Stary, brudny filtr powietrza może rozsiewać w powietrzu kurz, roztocza, a nawet niebezpieczne zarodniki grzybów i pleśni. 

Dodatki, które ułatwią sprzątanie

Innymi akcesoriami do odkurzacza, na które warto zwrócić uwagę, są dłuższe, elastyczne węże. Ułatwią one znacznie sprzątanie, nie musimy chyba tłumaczyć w jaki sposób. Jeśli nie posiadamy wielu końcówek do naszego urządzenia, warto zainteresować się specjalistycznymi ssawkami. Wąska końcówka przyda się w sprzątaniu trudno dostępnych miejsc. Płaska końcówka zakończona twardą szczotką sprawdzi się świetnie przy sprzątaniu parkietu, w przeciwieństwie do podstawowej ssawki nie będzie go rysować kółkami. Jeśli mamy w domu sporo dywanów, warto zainteresować się też „turboszczotką”, jest to końcówka posiadająca wewnątrz okrągłą, obracającą się pod wpływem strumienia powietrza szczotkę. Jest niezwykle przydatna przy odkurzaniu gęstych dywanów o długim włosiu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie ekogroszku w gospodarstwie
Zastosowanie ekogroszku w gospodarstwie
Ekogroszek to obecnie jedno z najbardziej rozpowszechnionych i chętnie używanych paliw stałych. Jego wykorzystanie jest bardzo szerokie i dlatego sprawdza […]
Ostatnie wpisy