Pielęgnacja psiej sierści – perfumy dla psa

Pielęgnacja psiej sierści – perfumy dla psa
dorozgryzienia
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psy mają charakterystyczny zapach, o czym doskonale wiedzą ich właściciele. Czasami jednak staje się on wręcz uciążliwy, zwłaszcza kiedy wchodząc do mieszkania od razu czuć, że mieszka tam czworonożny pupil. Zwykle intensywność woni zwiększa się z wiekiem, ale może być także spowodowana niewłaściwą higieną. W jaki więc sposób zadbać o swojego zwierzaka?

Pachnąca i czysta sierść czworonoga

Przede wszystkim ważna jest codzienna pielęgnacja. Psa trzeba dokładnie czesać. Powinno się go także regularnie kąpać w naturalnych szamponach przeznaczonych specjalnie dla czworonogów, których skóra jest bardzo wrażliwa. Nie można więc zastosować szamponów dla ludzi, które mogą podrażnić. Dbając o zdrowy wygląd sierści warto też od czasu do czasu ją przyciąć. Jeśli boisz się zrobić to samodzielnie, możesz skorzystać ze specjalnych salonów przeznaczonych dla zwierząt.
Prawdziwym hitem są jednak perfumy dla psa. Tworzy się je z naturalnych składników i olejków eterycznych. Stosuje się je na sierść. Zwykle więc wzbogacane są także o składniki, które dodatkowo ją pielęgnują. Podczas aplikacji trzeba tylko uważać na nos i oczy czworonoga. Ich zaletą jest duża skuteczność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy hale namiotowe są wytrzymałe?
Czy hale namiotowe są wytrzymałe?
W naszych czasach hale namiotowe cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli są dobrze wykonane i właściwie konserwowane, to można ich […]
Ostatnie wpisy