Panele i podłogi laminowane – ich rodzaje i właściwości

Panele i podłogi laminowane – ich rodzaje i właściwości
dorozgryzienia
Dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podłogi laminowane wykonane są z warstw różnych materiałów połączonych ze sobą specjalnym klejem. Są tańsze niż lite drewno i bardziej odporne na zarysowania i wgniecenia, ale mniej trwałe niż podłogi z litego drewna twardego.

Podłogi laminowane są wykonane z warstw różnych materiałów połączonych ze sobą specjalnym klejem. Górna warstwa jest zwykle wykonana z PVC lub HDF (high-density fiberboard). Dolna warstwa to często MDF (płyta pilśniowa średniej gęstości), która jest bardziej odporna na wilgoć. Niektórzy producenci dodają dodatkową warstwę dla większej trwałości. O ich wykonaniu można się przekonać przeglądając asortyment sklepu online https://classenfloor.com/pl/podlogi/neo-20-prime/.

Tekstura powierzchni może być dowolna, od gładkiej do teksturowanej, a kolor może być prawie każdym odcieniem, jaki chcesz.

Kilka warstw z których składają się podłogi laminowane 

Warstwa wierzchnia – jest to zazwyczaj tworzywo sztuczne lub efekt drewna. To jest to, co widzisz, gdy patrzysz na swoją podłogę laminowaną. Górna warstwa może być barwiona lub kolorowana, aby pasowała do Twojego schematu dekoracyjnego.

Warstwa podstawowa – może to być sklejka lub lite drewno, w zależności od tego, ile „dajemy” w swojej podłodze laminowanej. Sklejka daje więcej sprężystości niż lite drewno, ale jest też od niego tańsza, więc warto się zastanowić przed zakupem podłogi laminowanej.

Rdzeń – składa się z małych kawałków materiału, takich jak papier, korek czy guma piankowa, które pomagają zapobiegać przenoszeniu się hałasu między pomieszczeniami i sprawiają, że podłoga laminowana jest wygodna pod stopami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Drukowanie jedzenia – zastosowania drukarki 3D do tworzenia jadalnych kompozycji
Drukowanie jedzenia – zastosowania drukarki 3D do tworzenia jadalnych kompozycji
Chociaż drukarki 3D kojarzą się przede wszystkim z zaawansowaną technologią i stosowane są w przemyśle, to coraz częściej można je […]
Ostatnie wpisy