Oprawa książki – rodzaje, właściwości, zalety

dorozgryzienia
Biznes i finanse
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Książka – oceniana po okładce

Zanim książka trafi na półki księgarń, zazwyczaj czeka ją długa i skomplikowana droga. Już sam proces pisania, czy to powieści kryminalnej, czy podręcznika akademickiego, jest dosyć czasochłonny. Niekiedy autor pracuje nad swoim tekstem przez parę lat, chociaż średnia wynosi zazwyczaj od kilku do kilkunastu miesięcy.

Dalsze kroki zależne są od tego, czy pisarz zdecyduje się na tzw. self-publishing – wyprodukowanie woluminu przy użyciu własnych nakładów finansowych, czy też uda się do wydawnictwa, które pomoże mu w procesie dystrybucji i produkcji. We obu przypadkach maszynopis trafia do drukarni, korzystającej z metod cyfrowych, bądź bardziej tradycyjnych.

Ale to nie koniec całej procedury. Należy jeszcze wybrać oprawę. Wykonanie tego zadania nie powinno nastręczać nikomu najmniejszego problemu. Jak pokazuje np. oferta zaprezentowana na http://totem.com.pl/oferta, wybór jest tak duży, że możemy znaleźć najlepsze dla nas rozwiązanie.

Oprawa oprawie nierówna

Niegdyś najpopularniejsze były okładki książek szyte wytrzymałymi nićmi, obecnie jednak częściej w procesie produkcji używa się kleju. Co ciekawe, obydwie możliwości można zastosować zarówno w przypadku opraw twardych, jak i miękkich. Te rozwiązania świetnie sprawdzają się przy wydawaniu beletrystyki, czy poezji. W pozycjach o charakterze bardziej użytkowym i informacyjnym, np. w katalogach i różnego rodzaju broszurach, stosuje się również oprawę spiralną, bądź szytą drutem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przy jakich pracach użycie przekładni ślimakowej okaże się najlepszym rozwiązaniem?
Przy jakich pracach użycie przekładni ślimakowej okaże się najlepszym rozwiązaniem?
Przekładnie ślimakowe znajdują szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są między innymi do napędu, co oznacza, że przenoszą moc z wału czynnego na […]
Ostatnie wpisy